Vigased andmed eksitavad laevajuhte

Viimase viie päeva jooksul on Lääne prefektuuri tööpiirkonnas merehätta sattunud või madalikule sõitnud kuus väikelaeva, üha enam satuvad alused merehätta navigatsiooniseadmete vigaste andmete tõttu.

Nädalavahetusel sattus Pärnu lahes mootoririkke tõttu merehätta kaater kümne inimesega pardal. Esmaspäeva ja teisipäeva jooksul sõitis madalikule neli jahti, kolmapäeval üks. Võrdluseks võib tuua, et eelmisel aastal oli madalikele sõite kokku 11, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Peamiseks põhjuseks, miks jahid hätta on sattunud, on kaptenite endi sõnul navigatsiooniseadmete vigased andmed.

Lääne prefektuuri piirivalvebüroo juhi Margus Toomsalu sõnul ei tasuks navigeerimisel lootma jääda ainult moodsatele seadmetele. “Nende kõrval tuleks turvalisuse tagamiseks kasutada ka traditsioonilisi merekaarte,” soovitas Toomsalu. Ta nentis, et mõistlik oleks hoida sisselülitatuna raadiojaam ning vastata merevalvekeskuse kutsetele. “Nii mõnigi madalikule sõit oleks selle abil kindlasti ära hoitud,” märkis Toomsalu.

Põhilised kohad, kus madalikule sõidetakse, on Väinameri, eriti Vormsi ja Haapsalu piirkond, ning sadamatesse sissesõidud. Kui mullu sattusid merehätta peamiselt välismaa lipu all sõitvad jahid, siis tänavu on kohalike ja välismaa väikelaevade suhe merehädaliste hulgas võrdne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 561 korda, sh täna 1)