Saarlased laulavad ooperipäevadel “Oodi ooperisaarele”

Saarlased laulavad ooperipäevadel Oodi ooperisaarele

ME OOPERIT, ME OOPERIT…: Kuulsat ooperibassi Ain Angerit on võimalik kuulata mitmel kontserdil. Vasakul ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk. Foto: Egon Ligi

Tänavustel Saaremaa ooperipäevadel, mis Eesti Kontserdi korraldamisel kannavad järjekorranumbrit 5, tuleb muuhulgas esmaettekandele Olav Ehala ja Leelo Tungla uudisteos “Ood ooperisaarele”, mille 22. juulil kannavad lossihoovi ooperimaja lastegalal ette Saaremaa neidudekoor, rahvusooperi Estonia poistekoor ning solistid Ain Anger ja Ivo Linna.

Laval on ka Kuressaarest võrsunud Heldur Harry Põlda, kel sel ooperifestivalil mitu ametit pidada – juhtida lastegalat, asuda dirigendipulti ning samuti on ta tegev rahvusooperi Estonia poistekoori kontsertidel. Viimastele võtab tänavu Tallinna muusikakeskkooli põhikooliosa lõpetanud noormees kaasa ka viiuli.

“Annan endale täiesti aru, et Ain Angeri koolitatud hääle kõrval on minu oma titepiuks,” võrdles eile Saarte Häälele ennast Eesti kuulsaima ooperibassiga Ivo Linna, lisades, et temale tegi ettepaneku lastegalal laulda ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk.

Kui Linna pidi alguses piirduma “Linnupüüdja” ja laulukesega “Pinocciost”, siis nüüd higistab vanameister esmaettekandele tuleva “Oodi ooperisaarele” õppimisega. “Päris raske lugu on, aga samas ka üsna keeruline väljakutse,” tõdes Linna.

Saaremaa neidududekoori dirigendi Laine Lehto sõnul on tüdrukutel laulud selged ning oodatakse 21. juulil algavaid proove. Kui varasematel aastatel on saare neidised kaasa löönud ka etendustes, siis seekord piirdutakse lastegalaga, mille dirigentideks on Mikk Murdvee ja Eri Klas. Tüdrukuid on kooris üle maakonna kokku 35.

Saarlasest kuulsat ooperibassi Ain Angerit on võimalik kuulata ka kontsertidel Kihelkonna kirikus ja Kuressaare Laurentiuse kirikus ning rah-vusooperi poistekoori koos Heldur Harry Põldaga Jämaja ja Kärla kirikus. Poistekoori dirigeerib Hirvo Surva.

Tänavused ooperipäevad saavad alguse eeloleval esmaspäeval Kuressaare Laurentiuse kirikus toimuva Tallinna kammerorkestri ning Soome mezzosoprani Monica Groopi kontserdiga (dirigent Juha Kangas Soomest).

Festivali peakülaliseks on Moskva ooperiteater Helikon ning Eesti teatritest on kohal teater Vanemuine. Ooperipäevad lõpevad ületuleval pühapäeval ooperijazziga, kus dirigendipuldis on tuntud orkestrijuht ja jazzmuusik Paul Mägi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 391 korda, sh täna 1)