Homme toimuv suurjooks pürib tõsiseks rahvaspordiürituseks (2)

Karujärve radadel laupäeval kell 12 stardi saav 2. Saaremaa Suurjooks peaks korraldajate sõnul saama ideaalis ühepäevaseks rahvaspordiürituseks, kuhu tuleksid osalejad üle Eesti.

Korraldamisega seotud olev Saare maavalitsuse spordinõuniku Madis Kallase sõnul teavad kõik Tartu Maratoni, Maijooksu või Sügisjooksu. Lisaks toimub üle Eesti mitmeid populaarseid rahvajookse. ”Siin Saaremaal on küll suuri spordiüritusi, kuid rahvasportlastele mõeldud ühepäevast suurüritust ei ole veel toimunud,” märgib Kallas ja ütleb, et see tühimik tuleb täita ja korraldada üritus, millel osalejad suurürituse vääriliselt. Kallase sõnul sobiksid seda auku täitma Saaremaa suusamaraton, Kuressaare linnajooks, Karjujärve rattamaraton või Saaremaa suurjooks ning ehk ilmub välja veel mõni taoline üritus, mis seda rolli kanda suudaks.

”See aitaks rikastada Saaremaa ürituste kalendrit ja annaks veel rohkematele inimestele põhjuse Saarmaale tulla. Lisaks ei tohi unustada kohalikke, kes samuti vääriksid seda tunnet, mida annab stardijoonel või matkarajal olemine koos tuhandetega,” toob Kallas välja mõned kasulikud tegurid.

Kallas pakub ka välja, et suure spordiürituse võiks ühildada mõne suurema kultuuriüritusega. ”Miks ei võiks juba aastal 2013 olla ooperijooks või jazzimaraton?” mõtiskleb Kallas. Siis saaks tema kaks kärbest ühe hoobiga löödud: nautida kultuuri ja sporti.

Laupäeval toimuv Saaremaa suurjooks on Kallase sõnutsi üks samm selle poole, et taoline suur spordiüritus tulevikus toimuma saaks.

Kell 12 algaval üritusel on võimalik joosta, matkata või kepikõndi teha 10 km pikkusel põhidistantsil, kuid ka lühematel 2 ja 5 km pikkustel distantsidel. Mitmeid üritusi on kavas ka lastele.

Rohkem infot saab www.karutervis.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 324 korda, sh täna 1)