Suvelaagrist sai kuum kaup (2)

Suvelaagrist sai kuum kaup

ME LAAGRILAPSED OLEME JA SUVERÕÕME NAUDIME: Kaarma lastelaagris osalejad võisid Tehumardi laagripäevade kohta just niimoodi öelda. Foto: Eimar Täht

“Halloo, tere! Kas teil veel kohti on suvelaagrisse?”
“Ei, kahjuks kõik on täis!”
Sellesuvine laager kujunes nii “kuumaks kaubaks”, et telefon oli huviliste kõnedest lausa punane.

Äraütlev vastus tuli kahjuks anda rohkem kui paarikümnel korral neile, kes soovisid oma last Kaarma valla suvelaagrisse saata. Kohad täitusid 2-3 päevaga ja kui kõik 24 last Tehumardi puhkekeskusesse olid saabunud, võiski laager alata.

Kui kokku saab suur hulk inimesi, kes üksteist ei tunne, aga kel tuleb järgmised 5 ööpäeva koos toimetada, siis on mõistlik alguses tuttavaks saada – sestap võtsime kõigepealt aega tutvumismängudeks. Lõbusat elevust tekitasid meis kaksikõed, kes on sarnased kui kaks tilka vett. Et neil siiski kuidagi vahet teha, uurisime väiksemaidki tundemärke, mille järgi tüdrukuid teineteisest eristada. Lõpuks hüüdsime neid ikka mõlema nimega, lootes, et üks neist siis ikkagi reageerib.

Laagris võtsime mõõtu sportmängudes ja meisterdasime looduslikust materjalist kaarte.
Põnevust pakkus aaretejaht ning lausa ammulisui kuulasid lapsed loengut plahvatusohtlikest lõhkekehadest, mida Saaremaa metsad ja heinamaad endas peidavad ning millest on tark näpud eemale hoida.

Kuna ujumiskõlbliku mereveega ilm meid ei hellitanud, siis piirdusime esialgu jalutuskäiguga rannal, kus lapsed Neptunile liivast, merekarpidest ja kividest losse ehitasid.
Kuna üks kasvatajatest, Eimar Täht on ka pühendunud vetelpäästeinstruktor, siis rääkis ta olulisematest ohutusnõuetest, mis ujumist puudutavad ning näitas ka vahendeid, mis vetelpäästja töös vajalikud. Kaarma valla laagrites oleme alati rõhutanud, et igaüks hindaks oma ujumisoskust ausalt ja halb pole mitte see, kui ujuda ei oska, vaid see, kui oma võimeid vees üle hindad. Loodame, et lapsed selle tarkuse laagrist ka koju kaasa viisid.

Üks oodatumaid ettevõtmisi oli rattamatk, milleks kõik olid kenasti valmistunud. Ilm oli matkaks nagu tellitud: päike lõõskas taevas, õrn tuulehoog paitas juukseid, täpsemalt küll kiivreid. Tempo kiskus mõnikord nooremate jaoks natuke kiireks ja meie rattakaravan venis väga pikaks, aga vahepeatustes sai hinge tõmmata ja aega jäi looduse nautimisekski. Pikema pausi tegime Lõmala sadamas, kus kinnitasime keha ja sumasime merevees. Lapsed olid tublid ja vastupidavad.

Keegi ei virisenud ega kurtnud, vend toetas venda, sõber sõpra. Pärast 22 kilomeetri läbimist olid kõik hakkamist täis tegemaks veel midagi, mis kiirust ja jõudu nõuaks. Matkapäeva õhtul oli lastel aga võimalus hoopis kunstiga tegelda ehk action paintigu stiilis pilte maalida. Lõbus pildimaalimine andis omakorda hoogu väikeseks värvilahinguks, kus ei antud armu ühelegi T-särgile, mis selleks puhuks kodust ekstra kaasa võetud. Lihtsast asjast oli rõõmu kui palju!

Külalisi käis ka. Kõigepealt sõitis õuele väike punane auto, seejärel veel kaks samavärvilist, mõlemal vilkurid peal. Kogu see tore seltskond – päästemeeskond eesotsas Kätlin Poopuu ja Rando Lindmäega aitas lastele meelde tuletada, kuidas käituda, et õnnetusi ei juhtuks. Täpi pani i-le peale võimalus joatorust vett lasta, mis kohe pika järjekorra tekitas, sest mõni tahtis seda kohe mitu korda proovida. “Nii äge oli!” kiitsid lapsed.

Enne, kui emad-isad lastele laagri lõppedes järele tulid, kohtusime piirkonnapolitseinik Kaidi Kase ja tema teenistuskoeraga. Seda, et tegemist on oma tööd väga hästi oskava loomaga, demonstreeris Kaidi nii “kadunud” laagrilise otsimisel kui ka kuuletumisharjutusi läbi viies.

“Tere! Kas teil tuleb veel laagreid? Kuulsin, et just oli üks tore laager… tahaksin ka oma last kirja panna, kas saab?” ootab mind kabinetis arvuti postkastis uus e-kiri. “Oeh!” ohkan ma, aga see on tegelikult täitsa rõõmus ohe.

Suur tänu kõigile lastele toreda seltskonna eest! Suur-suur tänu kasvatajatele, kelleks olid Merle Kivi, Ulvi Valge, Eimar Täht, ja heale abilisele Marjana Luistile!

Ilme Õunapuu
suvelaagri juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)