Prügimehe omavoli tekitas Mooni tänaval prügiuputuse (7)

Prügimehe omavoli tekitas Mooni tänaval prügiuputuse

UPPUSID PRÜGISSE: Mooni tänavale alles jäänud konteinerid ei suutnud kogu neisse veetavat prügi ära mahutada, mistap tuuline ilm oli sodi laiali kandnud ka ümberkaudsele alale. Foto: erakogu

Läinud nädalal teisaldas Kuressaares prügiveoga tegelev Prügimees OÜ Mooni tänava Säästumarketi juurest kolm suurt konteinerit, mistõttu tekkis sinna ülekoormusel “korralik” prügihunnik.

Kuressaare linnavalitsuse heakorra järelevalvespetsialist Heino Vipp tõdes, et nädalavahetusel ja ka veel eile hommikul oli Mooni tn 2 asuvate linna avalike pakendikonteinerite juures vaatepilt kõike muud kui meeldiv. Asja lähemalt uurides selgus, et seal on pakendikonteinereid vähemaks jäänud. “Prügimees oli omavoliliselt ära viinud Eesti taaskasutusorganisatsioonile (ETO) kuuluvad konteinerid ja sellest see olukord tekkis,” selgitas Vipp. Ta nentis, et Prügimees on pakendiseaduse mõttes lihtsalt operaatorfirma ning taolised tegevused lepitakse kokku vaid pakendit tagasikoguvate firmade ja kohaliku omavalitsuse vahel. “Prügimehel tuleb aru saada, et nemad ei reguleeri Kuressaare linna haldusterritooriumil pakendikonteinerite omatahtsi äraviimist,” kurjustas Vipp.

Viisid ajutiselt mujale

Prügimees OÜ juhataja Riivo Asuja vabandas, et viibib puhkusel ning pole seega prügifirma päevategemistega paraku kursis. Antud teemal soovitas ta rääkida firma tootmisjuhi Urmas Meeritsaga. Viimane kinnitas, et mingit probleemi polegi.

Küsimus on tema sõnul hoopis selles, et Mooni tänavale lisandus hiljuti Tootjavastutusorganisatsioon OÜ (TVO) konteiner, mille peale Prügimees tõesti enda teenindatavad konteinerid ajutiselt Uue tn parklasse, Kitzbergi tn parklasse ning Ida tänavale teisaldas. Seda põhjusel, et nii paljudel suurtel konteineritel ühes kohas korraga polevat mõtet.

Kuna TVO ja ETO konteinerite tühjendamise ajad on erinevad ning esimene neist tühjendavat suurema ajavahe tagant, võiski pakendeid ühekorraga rohkem koguneda. “Prügimees toob need konteinerid homme (täna – toim) uuesti tagasi ning TVO viib oma konteineri sealt mujale, ongi kogu lugu,” kinnitas Urmas Meerits. Üleajavad konteinerid aga said Meeritsa sõnul tühjendatud juba eile.

ETO tegevdirektori Siret Kivilo sõnul jõudis info konteinerite kohta nendeni eile hommikul ning nemad pole Prügimehele korraldust konteinerite teisaldamiseks andnud.

Pole omavoliga nõus

“Me ei ole praeguse lahendusega nõus ja seega oleme edastanud OÜ-le Prügimees soovi, et Mooni 2 Säästumarketi juurde viidaks ETO pakendikastid kiiremas korras tagasi,” kinnitas Kivilo. Pakendijäätmete kogumine elanikelt on tema sõnul Kuressaares korraldatud nii, et konteinerite asukohad, arv ja tüüp lepitakse kokku nende ja linnavalitsuse vahel. Koostöö on tema sõnul toiminud väga hästi. ETO lepinguline koostööpartner konteinerite teenindamisel on Prügimees, kuid ilma korralduseta ei ole pakendikonteinerite teisaldamine kindlasti lubatud.

“Usun, et kõiki osapooli rahuldaks lahendus, kui Kuressaare linnavalitsus ja AS-ile Ragn-Sells kuuluv TVO leiavad Mooni 2 aadressile hiljuti tekkinud TVO pakendikastile asukoha seal, kus on teised TVO kastid juba ees ja ETO pakendikonteinerid, mis omavoliliselt ära viidi, tuuakse tagasi,” tähendas Kivilo.

Edaspidi oleks võimalik taolist segadust ilmselt ennetada, kui Prügimehe ja Ragn-Sellsi tühjendatavate pakendikonteinerite asukohad ei kattuks. Heino Vipp lisas, et sellise ettepaneku on ta ka teinud ning ellu saab selle viia siis, kui kõik TVO konteinerid on Kuressaares kohal.

Tuleb neli lisakonteinerit

Kui ka mujal linnas on mõnel pool pakendikonteinerite ületäituvusega muret olnud, siis see olukord peaks Heino Vipi sõnul ilmselt juba selle nädala lõpuks leevendust leidma.

Nimelt on TVO lubanud Kuressaarde kohale tuua veel neli lisakonteinerit segapakendite kogumiseks. Täpsed asukohad, kuhu uued konteinerid välja seatakse, pole heakorra järelevalvespetsialisti sõnul veel paika pandud. “Aga põhiliselt saavad olema need kohad, kus seni ületäituvusega muret on olnud,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 038 korda, sh täna 1)