Agricenter viib saarlased viljeluspäevadele

11.-12. juulil toimuvad Tartumaal Maaülikooli Rõhu katseaias Viljeluspäevad 2012, millest neljapäeval lähevad osa saama ka kümned Saaremaa põllumajandustootjad.

Saarlaste tasuta bussisõitu organiseeriva kaupluse Agricenter esindaja Sirje Avingu sõnul sõidetakse Tartumaale enam kui 40-kohalise bussiga ning praeguseks on registreerinud juba 30 tootjat, nende hulgas nii suurtootjate esindajaid kui talunikke. Vabu kohti veel on, kuid sellele üritusele oodatakse ainult põllumajandustootjaid, mitte aiapidajaid. Soovijatel tuleb end tänase päeva jooksul registreerida telefonil 50 53 265 või 45 31 640.

Buss väljub neljapäeval, 12. juulil Kuressaarest Tehnika tänava ja Smuuli tänava ristmikult kell 3.45. Kell 4.15 peatub buss Valjala teeotsal ja kell 4.30 Orissaare–Laimjala teeristil. Tagasi tullakse sama päeva õhtul.

Viljeluspäevadel osaleb kokku 14 taimekasvatusega seotud ettevõtet ja 10 Eesti suuremat põllumajandustehnika müüjat ning -organisatsiooni.

Viljeluspäevadest on kujunenud aasta kõige tähtsam suvine põllumajandusüritus, kus huvilised saavad tutvuda taimekasvatuskatsete ja põllumajandustehnikaga.

Tutvustatakse teravilja-, rapsi-, maisi-, kartuli- ja sojaoakatseid, põllumajandustehnika müüjad demonstreerivad rohusöötade varumiseks vajaliku uuema tehnikaga töötamist ning kuulata saab tunnustatud ekspertide arvamusi.

Viljeluspäevad annavad põllumeestele otsuste tegemiseks hea võimaluse võrrelda erinevate taimekaitsevahendite ning väetiste toimet ja tõhusust, samuti veenduda sortide vastupidavuses meie kliimatingimustele. Lisaks on külastajatel võimalus tutvuda ka Rõhu viljapuu- ning iluaiaga ja muuhulgas saab degusteerida Rõhu katseaiast koristatud saagist valmistatud viinamarjaveini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 259 korda, sh täna 1)