Olümpialane Raigo Toompuu püstitas Karala odagalal rekordi (1)

Olümpialane Raigo Toompuu püstitas Karala odagalal rekordi

TEEL OLÜMPIALE: Ema poolt saarlane Raigo Toompuu demonstreeris Karala odagalal valmisolekut Londoni olümpiamängudel endast parim anda. Foto: Pia Käesel

VIII Karala odagala oli senistest osavõturohkem ja rohkearvuline publik sai nautida rahvusvahelise tasemega kuulitõuketulemusi. Londoni olümpiamängudel Eestit esindav Tallinna tehnikaülikooli spordiklubi Saaremaa juurtega liige Raigo Toompuu tõukas Karalas kuuli 18.84. Olümpiakoondise liikme võidutulemus on ka uus Karala odagala rekord.

19. juunil Sillamäel olümpianormist jagu saanud (tõukas 20.04) Raigo Toompuu pidas maalilises Karala rannas peetud jõuproovi väga meeldivaks. Sportlasele tähendab see lõõgastust ja treeningut üheaegselt.

“Minu elukaaslasel on siin suvekodu. Möödunud aastal käisin siin kuulitõukesektoris harjutamas. Kohalikud mehed andsid mulle kala, öeldes, et järgmisel aastal pead meie võistlusel kaasa lööma. Kala söön ma kõvasti. Kalas on ju kõik vajalikud ained sees. Tulemuste saavutamisel on toidulgi oma osa,” märkis Raigo Toompuu.

Londoni tulemust ei soostunud Toompuu prognoosima, öeldes, et seni on ta raudmuna üle 20 meetri lennutanud neljal korral. “Olümpiamängudel on teistsugune atmosfäär. 20-meetrise tõuke tegemiseks pean seal olema elu parimas vormis,” arvas saarlastele oma võimeid näidanud kuulitõukaja.

Odagala peaalaks kujunenud meeste kuulitõuke teine koht kuulus Asner Kollale 13.45-ga, pronksmedali teenis mõne aasta tagune odaviske võitja Tõnis Lukk, kelle resultaadiks jäi 12.47.

Pealtvaatajate jaoks oli tegemist meeleolukate hetkedega, üle saja inimese aitas kaasa tipptulemuse sünnile.

Naiste kuulitõukes

on nüüdsest mitmekordne võitja Lelet Tamm, seekord võidutulemus 9.95. Teised pjedestaalikohad hõivasid Kristi Väli 9.88-ga ning Kerli Kuusk 9.15-ga.

Kolmekümne kolme võistlejaga meeste odavise pakkus pinget nii võistlejaile kui korraldajaile. Sportlased näitasid häid tulemusi: Preedik Lemba ja Rainer Raudsepa duellis jäi peale noorus: Lemba 56.34, Raudsepp 55.61. Pronksmedal pandi kaela Koit Simsole (51.37).

Naiste odaviskes

suutis Kristi Väli napi tiitlitajäämise kuulitõukes heastada. Võiduviske pikkuseks mõõdeti 30.74. Elo Liiv saavutas 28.30-ga teise ja Liis Emajõe 27.30-ga kolmanda koha.

6. juulil 2013 oodatakse viskajaid ja tõukajaid taas maalilisse mereranda IX Karala odagalale!

MTÜ Kodukandi Sport

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 518 korda, sh täna 1)