Noor fotograaf tabas hämmastava välgulöögi (7)

Noor fotograaf tabas hämmastava välgulöögi

ÜSNA HIRMUS: “Mõtlesin, et teen ühe pildi veel,” tunnistas Villu Vares. Selline see foto välja kukkus. Foto: Villu Vares

Poolkogemata äikeseilma ajal õue sattunud fotograaf Villu Vares tabas hetke, mis talle endale hirmujudinad peale tõi – sedavõrd lähedale kärgatas võimas pikselöök.

Eile ja täna on Facebookis tuntust kogunud Villu Varese laupäeva varastel hommikutundidel tehtud pildid, kus piksenooled sähvivad Kuressaare linnuse taga. Varese Facebooki kontol on foto kogunud juba üle 7000 meeldimisest teada andva hiirekliki.

“Natuke oli ikka hirm ka,” tunnistab Vares ja muigab, et statiiv, millel fotoaparaat seisis, on iseenesest üsna hea piksevarras. Ta tunnistab, et viimase pildi peale jäänud sähvatus pimestas teda tugevalt. “Alles pärast vaatasin, kui võimas see tegelikult oli,” räägib ta.

Äikest pildistama sattus muidu portreefotograafina tegutsev Vares pooljuhuslikult, kui kokkulepitud pildistamine klubis Ööbik ära jäi.

“Õues vaatasin, et keegi pildistab kuskil välguga,” muigab noormees, et võttis natuke aega, enne kui aru sai, et tegemist on äikesega. Nii ta võttiski suuna linnapargi poole.

See polnud aga lihtsalt jalutuskäik, vaid kaks tundi vihmas ligunemist. Varese sõnul on ta kaamera õnneks niiskusekindel ja kuna objektiiv on niigi veidi katkine, siis sellest väga kahju ei olnud.

Tehnikaga noormehel siiski midagi ei juhtunud, kuigi tema sõnul kaamera pealt vesi sõna otseses mõttes voolas alla. Ka objektiivi tuli tihti kuivatada. Viimane pilt läkski Varese sõnul veidi uduseks just seetõttu, et ei jõudnud tehnikat enam korralikult puhastada.

Hea tabamuse saanud fotograaf tunnistab, et iseenesest ei ole äikese tabamine aparaadiga teab mis keeruline tegevus. Tuleb vaid paika panna seaded, mis püüavad aparaati pilti veidi pikema aja jooksul kui tavaliselt. Kui veab, siis sähvib samal ajal ka välgunool. Varese sõnul püüdis tema äikest 30 sekundi kaupa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 349 korda, sh täna 1)