Ilmar Raag kutsub kõiki uue filmi jaanitulele (1)

Ilmar Raag kutsub kõiki uue filmi jaanitulele

PROOVIPOSEERIMINE: Filmi “Kertu” peaosalised Ursula Ratasepp ja Mait Malmsten proovide ajal ilma kostüümideta poseerimas. Foto: erakogu

Saaremaalt pärit filmitegija Ilmar Raag alustab järgmisel nädalal kodusaarel uue armastusfilmi võtteid. Muu hulgas ootab ta kõiki huvilisi filmi tarbeks lavastatavale jaanitulele.

“Meie filmis kohtuvad armastajad jaanitulel,” rääkis filmi “Kertu” režissöör ja stsenarist Ilmar Raag Saarte Häälele. Selle tarbeks lavastatakse jaanituli 17. juulil Lõmala sadamas. Pillimängu ja laulu pakuvad Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Raagi sõnul oodatakse alates kella üheksast õhtul kõiki huvilisi Lõmalasse, et saada osa peost ja sattuda filmi sisse. Kõik on loomulikult tasuta. “Tehkem sellest suur Saaremaa jaanituli, kus kohtuvad armastajad!” tegi Raag üleskutse.

Uue armastusfilmi võtted algavad 9. juulil ning filmitakse peamiselt Loode-Saaremaal. “Kihelkonnal, Karalas, Võhmal jne,” loetles Raag võttepaiku. Praeguseks on tehtud nädal aega proove peamistes võttekohtades.

“See on olnud väga huvitav aeg, sest paljudel meie hulgast on mingid juured maal, aga tegelikult oleme ju kaua elanud ka linnas, nii et tegemist on lapsepõlve tagasiminekuga,” rääkis Ilmar Raag.

Film “Kertu” on Raagi sõnutsi kokku pandud paarist Eestis kümmekond aastat tagasi juhtunud reaalsest loost.

“Tegemist on armastusfilmiga, kus Villu (Mait Malmsten), kellest külas väga lugu ei peeta, armub Kertusse (Ursula Ratasepp), keda peetakse veidi imelikuks naiseks. Keegi küla peal ei usu, et sellisest suhtest võiks asja saada. Loo käigus peavad nad ümbritsevatele inimestele tõestama, et ka neil on õigus armastada. Eriti raske on see Kertule, kelle isa on tuntud äkilise ja vägivaldse meele poolest,” võtab stsenarist ja režissöör ise filmi sisu lühidalt kokku.

See, et need lood nüüd Saaremaale on toodud, tuleneb sellest, et Raagile lihtsalt oma kodusaar meeldib. “Konkreetselt äratuntavaid inimesi meie filmis ei ole,” kinnitab ta.

Raag hoiatab, et kui mõnest talust kostab vahel ägedamat juttu, siis filmitakse seal parasjagu raskemaid stseene ja midagi hullu lahti pole.

Täpsemat infot filmi ja ürituse kohta leiab Facebookist Kertu filmi grupist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 722 korda, sh täna 1)