Härra Troll avas Haldja pubi (4)

Härra Troll avas Haldja pubi

HÄRRA TROLL: “See pubi on minu nägu,” sõnab Haldja pubi omanik Marko Troškin oma kuju kõrval. Foto: Pärlin Luhila

“Kui tahad linna parimat teenindust, head seltskonda, õhkkonda, parimat toitu, siis tule meile,” kutsub eile Kuressaares Tallinna 21 hoovis, endise Tormiankru ruumides avatud Haldja pubi omanik Marko Troškin, kes ise eelistab nime Härra Troll.

Ainukese söögikohana Kuressaares pakub Haldja pubi kebabi ja paninisid. Toidu kohta selgitas omanik veel: “Meil on küll supihind veidi kallim, aga tuled ja sööd nii palju, kui tahad.”

Päevapraadi on pubis võimalik süüa juba hommikul kella kümnest alates. Samas pidi pubiomanik tõdema, et algul lubatud küülikupada veel proo-vida ei saa.

Pubi loomise idee hakkas idanema selle aasta alguses, kui Marko Troškini senine töö Pärnumaa töötukassas end ammendama hakkas. Samal ajal juba Leisi vallas Luulupel koos kompanjonidega küülikufarmi avanud Troškin uskus, et pubi oleks hea võimalus ka teistele tööd pakkuda.

Alguses planeeritud avamiskuupäevast 1. aprillist sai peagi 1. mai ning lõpuks hoopiski 5. juuli.

“Kõik on sõprade tehtud,” kiitis härra Troll ning lisas, et kasutatud ei ole ühegi firma abi. Kõik tööd oli algul kavas teha ära 400 euroga, kuid praeguseks on pubi endasse neelanud juba palju rohkem. Kogu see summa on kulunud, et muuta kunagist Tormiankrut uueks Haldja pubiks.

“Siin ei ole Tormiankur, see on Haldja pubi,” rõhutas Troškin. Endisest söögikohast on alles vaid üks sein, mille vahetamiseks ei jätkunud enam raha.

Haldja pubi paistab oma eri-lisusega silma juba sisse astudes. Eriti jäävad silma kaks niinimetatud ausammast härra Trollile. Õues aia peal istub puust trollikuju ning sees on seinal suur Musthaldja tehtud maal. Need ei ole aga ainukesed kunstiteosed pubis. Kõikjal on näha nii Musthaldja kui Kuri Oosumi töid, mida on võimalik ka endale soetada. Praegu on pubis küll rohkem trolle kui haldjaid, kuid see olukord pidavat lähiajal muutuma. Turvamehe asemel aga seisab seinal ürgset ogadega nuia meenutav “karutapja”.

Avamise puhul oli kõigil kü-lastajatel võimalus võtta klaa-sike šampust ning konkureerida Facebookis tasuta eine võitmise nimel.

Haldja pubi on avatud hommikul kümnest kaheni öösel, suveperioodil on kavas reedest laupäevani hoida uksed lahti terve öö.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 114 korda, sh täna 1)