Suur must koer kukkus Panga pangalt alla (4)

Suur must koer kukkus Panga pangalt alla

PÄÄSTETUD: Olev Pihl tõi koera paadiga veest välja, peremees käis mööda kaldaäärt ning rahustas nutvat looma. “Loodame, et kõik lõpeb ikka täitsa hästi,” lausus Pihl. Foto: Margus Muld

Eile hommikul kukkus Panga pangalt alla suur koer, kes pääses küll eluga, kuid sai raskelt vigastada.

“Suur koer, kaalus umbes 60–70 kilo,” rääkis Saarte Häälele Panga sukelduskuurordi töötaja Olev Pihl, kes aitas looma õnnetuspaigalt paadiga ära tuua.

Õnneks ei kukkunud loom väga kõrgelt, vaid olid jalutanud Küdema lahe poole, kus kallas on natuke madalam. Siiski kukkus loom kuni kümne meetri kõrguselt.

“Koera tagumine ots oli tõsiselt valu saanud, ta nuttis ja vingus ning paadi põhja jäi vereloik,” rääkis mees.

Eile hommikul olid soomlastest turistid kolme suure koeraga Panga pangal jalutamas. Kaks koera olid rihma otsas ning kolmas jooksis vabalt. Kui seltskond majakast edasi jalutas, hakkasid loomad hullama ja just siis vabalt jooksnud koeraga õnnetus juhtuski.

Olev Pihl kuulis sellest kella 11.30 ajal, kui Panga panga suveniirimüüjad tema juurde kiirustasid ja palusid abi, et loom paadiga ära tuua.

“Õnnetuseks olid meil poisid just suure paadiga välja sõitnud ja väikse paadi mootori turvalisuse tagamiseks kaasa võtnud,” rääkis Pihl.

Mees võttis väikese kummipaadi nööriga järele ning kõndis mööda kallast kaks kilomeetrit koerani. Looma peremees tuli samuti appi, sest muidu polnuks võimalik nii suurt koera paati tõsta.

“Koer oli maas pikali, peremees ajas ta tasakesi jalgade peale ja nii ta vaevaliselt longates paati sai,” meenutas Pihl.

Tagasi läks ta paat järel vees, peremees käis mööda kaldaäärt ning rahustas nutvat looma. Päris viperusteta tagasitee siiski ei läinud, sest peremehe juurde ihkav koer üritas korra ka paadist välja ronida.

Olev Pihl soovitas omanikul koeraga Kuressaarde sõita, kuid soomlased keeldusid, tuues põhjenduseks, et nad on niikuinii Tallinna teel ja viivad koera hoopis pealinna tohtritele kontrollida.

Pihla teada tänavu suvel rohkem õnnetusi Panga pangal juhtunud ei ole.

“Paar aastat tagasi kukkus üks soomlane, keda me ka käisime selle paadiga ära toomas, sest päästeamet ei saanud oma varustusega ligi,” meenutas Pihl, lisades, et kunagi ammu oli pangalt alla kukkunud kolhoosi pull.

Panga panga arendaja Alver Sagur palub inimestel, kes koertega pangal jalutamas käivad, olla ettevaatlikumad. Saguri sõnul lähevad mõned koerad vee lõhna tundes tihti pööraseks ja tormavad vee poole, teadmata, et seal on järsak.

Eelmisel suvel oli õnnetus juhtunud taksikoeraga, kes autost pääsedes vee poole jooksu pistis ning üle kaldaääre kukkus.

“Kui tullakse koeraga, siis koer peaks ikka olema paela otsas,” rõhutas Sagur, lisades, et see aitab õnnetusi ära hoida ning samuti võib suur lahtine koer ehmatada teisi pangal jalutavaid inimesi.

“Inimese jaoks on siin märk, aga koer ei loe ju märki,” ütles Sagur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 824 korda, sh täna 1)