Maasika tippaeg on käes (1)

maasika tippaeg on käes

LÕHNAB HÄSTI: “Pole veel maitsnud, aga lõhn on väga hea,” kiitis koos naise Margitiga eile Kuressaare turult maasikaid ostnud muusik Jaan Tätte. Foto: Raul Vinni

Kilo Saaremaa maasikaid maksab Kuressaare turul 3–4 eurot, samas näiteks Tallinna keskturul küsiti kodumaise maasika kilost 2.70.

Praeguseks on kõikidel lettidel juba Saaremaa oma aedmaasikad ja marjade kvaliteet ning hind on küllaltki ühtlane.

Kilo aedmaasikaid saab üldjuhul kätte 3–4 euroga, kuid on ka pakkujaid, kes müüvad marju liitrikaupa. Üks neist on vanahärra Vello, kes oli eile üle 10 aasta jälle esimest päeva Kuressaare turuleti taga.

Müüjate sõnul pidavat ilm maasikakasvu igati soosima ning saak on tänavu korralik.

“Ostjaid on vahel,” sõnab üks noorematest müüjatest, 10-aastane Cätlyn Koska naeratades. Cätlyn ja ta noorem õde Nelely on koduaiamaasikaid müüma tulnud koos emaga, kes seisab veidi tagapool ja on vajadusel tüdrukutele toeks. Enamus müügitööst tuleb piigadel aga ise ära teha.

Kätlin Tindi sõnul on metsmaasikaid raskem müüa. “Tavaliselt tullakse aedmaasikaid ostma,” tõdes ta. Tema, nagu ka kõik teised müüjad, on pärast tööpäeva veendunud, et ostjaid võiks olla rohkem. Sellest hoolimata on müüjate näod naerul.

Kuigi ostjatest on puudus, moodustavad neist enamiku mitte turistid, vaid ikka kohalikud. “Praegu on marjade sissetegemise aeg. Varutakse talveks,” põhjendas Helve Turja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 164 korda, sh täna 1)