Võlgades naine pani end põlema (4)

Võlgades naine pani end põlema

PÕLENUD MURU: Kui Saarte Hääl maja uksele koputas, ei vastanud toast keegi. Õues oli näha vaid põlenud jälg murul ning kassidele pandud söök. Õuenurgas kohutas vareseid ja teisi külalisi tuules lehviv hernehirmutis. Foto: Sander Ilvest

Võlgadesse sattunud ning kodu kaotanud napsulembene naine kallas end ühes Leisi valla külas bensiiniga üle ja süütas põlema.

“Käed, kael ja juuksed põlesid ära,” rääkis juhtunuga kursis olev külaelanik. Naine pääses traagilisest lõpust vaid seetõttu, et läheduses viibinud mees kiiresti reageeris ning tule kustutas. Häirekeskus sai teate põletushaavadega naisest neljapäeva õhtul kell 18.57. Kannatanu viidi kiirabiga Kuressaare haiglasse.
Saarte Hääle andmetel on tegemist kurva elusaatusega inimesega, kes armastas napsu võtta.

Just alkoholiprobleem viiekümnendates aastates naisele saatuslikuks saigi, sest viinaviga viis nii tervise kui töö. Kaelani võlgadesse sattunud naist ähvardas vahetult enne jõule ka vanglasse minek, sest teda oli korduvalt purjuspäi autojuhtimise eest karistatud.
Toona kinnitas ta kohtus pisarsilmi, et muudab oma elu ja ei joo enam kunagi. Paraku sai viinakurat naisest siiski jagu ning poole aasta pärast avastaski ta end olukorrast, kus kodu oli oksjonil võlgade katteks maha müüdud ning pärast jaanipäeva tuli hakata asju pakkima.
“Ta pidi pärast jaanipäeva välja kolima, kuid nüüd on ju haiglas ja ei teagi, mis saab,” teadsid külaelanikud rääkida.

Leisi vallavalitsus oma hättasattunud kodanikku lageda taeva alla ei jäta. “Vald eraldab talle elamispinna,” ütles Saarte Häälele Leisi valla vanemsotsiaaltöötaja Maivi Ots.

Ähvardas küla maha põletada 

Leisi vallas asuva küla elanikud on hirmul, sest end hüsteeriahoos ja purjuspäi süüdanud naine lubas põlema panna nii maja kui ka terve küla.
“Eks ta ikka süüdistab teisi oma hädades,” sõnas külaelanik, kes ei osanud arvatagi, mis edasi saab ja kuidas asi lõpeb. Rahuliku südamega magada ei saa neist veel keegi.

Anonüümsust palunud psühhiaatri hinnangul ei pruugi tegemist olla pelgalt ähvardusega, sest hüsteeriasse sattunud inimesed on varemgi maju põletanud.
“Tegemist on lausa terrorismiähvardusega,” arvas psühhiaater, kelle sõnul on see viiekümne aasta jooksul vähemalt kolmas ähvardaja Saaremaal, kes lubab küla süüdata.

Tohtri sõnul vajab naine aga kindlasti ravi ning tema ähvardusi tuleb võtta rahulikult ega tohi paanikasse sattuda.
“Teda ei tohi ei rünnata ega ka haletseda,” märkis arst, kes soovitas siiski veelkord inimestel harjuda mõttega, et kes võtab võlgu, peab võla ka tagasi maksma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 8 655 korda, sh täna 1)