Kuressaare ööklubide omanikud ei ole nõus öise lisapatrulli eest maksma, ehkki aprillis toimunud ümarlaual soovitasid nad ise linnavalitsusel turvafirma palgata ning lubasid ka kulutused omavahel jagada.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koov võrdles ööklubide suhtumist laste pallimänguga “Mädamuna”: “Ringis viskab üks osalejatest palli õhku, linnavalitsus osavõtliku mängijana püüab palli kinni, kuid hetkeks, kui vaja edasi mängida, on teised osalised laiali jooksnud ja/või põõsa taha pugenud,” rääkis Koov.
Enamik ööklubide asjaajajatest ei suvatsenud linna pöördumisele vastata. Koov tunnustas korrektsuse eest Kodulinna lokaali, kes ei pidanud küll täiendavate kulutuste tegemist mõistlikuks, kuid vähemalt andis sellest teada.
Koovi sõnul ei ole linnavalitsusel veel plaane, mida edasi teha. Küsimusele, kas linnal on plaan piirata ööklubide alkoholimüügi õigust, vastas Koov: “Kui tulla pallimängu juurde tagasi, siis minu mäletamist mööda jätkus mäng nn väljalöömisega seni, kuni parim platsile jäi. Ei tea, kas nüüd peaks ka antud situatsioonis nii käituma?”
Linnavalitsus kutsus aprillis kesklinna meelelahutusasutuste esindajad ümarlauale, kus leiti, et üks lisajalgsipatrull distsiplineeriks suveöösiti meelelahutusasutuste külastajate käitumist.
Plaanide kohaselt pidanuks kesklinnas patrullima hakkama kaks turvatöötajat reede ja laupäeva öösiti kella 24-st kuni kella 6-ni terve suve jooksul.
Linn võttis turvafirmadelt hinnapakkumised ja odavaima pakkumise teinud Securitas küsis 3110 eurot. Kaheksa ettevõtte peale jagades tulnuks igal osapoolel patrulli jaoks tasuda linnavalitsuse arvele 388,80 eurot suveperioodi kohta.
Linnavalitsus on nii mõttetu ühik, et sellega ei saagi midagi kokku leppida.
Ka mina võrdleksin olukorda pallimänguga aga hoopis teise pallimänguga – just lõppes jalgpalli MM.
Aprillis lepitakse kokku, et mängitakse jalgpalli ja pall jääb mängu alguses linnavalitsuse kätte. Kui esimene poolaeg saab läbi (pool turismihooajast) ja linnavalitsus saab lõpuks palliga keskjooneni, siis avastab ja imestab, et vastavõistkond on tüdinenud ootamast ja läinud hoopis teist mängu mängima!
kas selles osales siis 7 klubi ja linnavalitsus,või on kulud jagatud kõik ainult klubide vahel. Enamasti kipub see ikka nii olema ,et LV kulusid ei kanna ja teiste käest ainult nõuab.
Saage aru inimesed: ei ole olemas mingit müstilist “linnavalitsuse raha”, mida võtta ja laiali pilduda. See on kogu meie ühine pott, mille kallal igaüks natuke nosida püüab ja minu meelest oleks igati mõistlik kui meelelahutusasutused ühiselt öise linna turvalisuse eest maksaks, mitte näiteks mina, kes ma sel ajal kodus magusasti magan ja peeru lasen.
Aga mis klubid asja kohta ütlevad? Ühekülgne on see lugu praegu.
Olen juba ammu mõelnud, et kuidas nii olla saab, et pidupaikade omanikke huvitab ainult see mis nende ruumides sees toimub aga see mis ukse taga väljaspool toimub on linnavalitsuse asi. Korjame raha klubis kokku ja siis saadame selle purupurjus jopski tänavale lagastama ja lõhkuma, ja küll linn pärast koristab ja remondib. Sama skeem on tegelikult hotellidega. Linn ehitab välja infrastruktuurid mida siis kasutatakse eraettevõtjate poolt papi kokku ajamiseks ilma ise sinna sentigi panustamata. Ammu oleks aeg, et nii ööklubidele kui hotellidele pandaks maks peale. Seda enam, et üks klubidest toimib veel linnavalitsuse majas. Ja mitte ainult üks kord ei ole linnavalituse aknaid sisse löödud varahommikul.
MATKA VEKKA soovitad HAHAHAHAAA jama ööklubi
aaaga maanus maksab :)