Kuressaare valvelasteaed ümbruse lastele suletud (6)

Kuressaare valvelasteaed ümbruse lastele suletud

MÄNGUHOOS: Kuressaares on lastel võimalik aega sisustada mitmetel väljakutel nii pargis, rannas kui kesklinnas. Fotol lapsed Ristiku lasteaia mänguväljakul. Foto: Egon Ligi

Kui tavaliselt on Kuressaare munitsipaallasteaedade hoovid avatud mängimiseks ka kõigile ümbruskonna lastele, siis sel suvel valvelasteiaks olev Ristiku on selle päevaajal ära keelanud.

25. juunist 12. augustini on suletud kõik Kuressaare lasteaiad peale Ristiku. “Lasteaias on väga palju võõraid lapsi ja mõned lapsed on ainult mõneks päevaks seal,” selgitas linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe, miks ei lubata tööpäeva ajal mängima neid lapsi, kes ei ole Ristiku lasteaeda registreeritud.

Õilme Salumäe sõnul on see vajalik, et lihtsustada kasvatajate tööd ning tagada laste parem järelevalve. Seega peavad ülejäänud lapsed leidma endale päeval mõne muu mänguväljaku. Smuuli piirkonna lastel ei ole aga kodu lähedal eriti kusagile minna. Veidi suuremad saavad aega sisustada skatepargis, aga pisemad sinna veel ei tüki. Järelikult peavad nad valima koduseinte ja jalutuskäigu vahel.
Kuressaares on lastel võimalik aega sisustada mitmetel väljakutel nii pargis, rannas kui kesklinnas. Siiski on puudus mängukohtadest kortermajade lähedal. Nende eest hoolitseb aga iga korteriühistu ise.

Mänguväljakuid saab majade juurde luua korteriühistu enda rahaga, kuid kirjutada saab ka projekte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 674 korda, sh täna 1)