Niit: nüüd tuleb rekord joosta

Niit: nüüd tuleb rekord joosta

LOOTUSRIKAS: Kuigi EM läks oodatult aia taha, loodab Niit Londonis parem olla. Foto: Marko Mumm /EKJL

Saarlane Marek Niit jooksis Helsingis peetud kergejõustiku EM võistlustel küll poolfinaalis, kuid valu tõttu reies ei pingutanud lõpuni.

Niit sai alustuseks oma eeljooksust ajaga 20,93 poolfinaali. Seal lõpetas ta oma poolfinaali viimase kohaga.
“Lõpuni ei jaksanud joosta, energiat pole…” tunnistas Marek Niit peale eeljooksu Postimehele. “Esimesed 130 meetrit oli head, aga lõpus oli juba kangutamist. Ega mul väga palju rohkem midagi sees pole. Tuule abil võiks olla veel maksimaalselt 0,2 sekundit kiirem.”
Eeljooksude kokkuvõttes oli Niit 14. Niidu senine hooaja parim tulemus oli 20,94. Tema isiklik rekord on 20,43. Enne EM-i tunnistas Niit ausalt, et seis on nukker ja midagi suurt temalt loota ei tasu.
“Tean, et mul on umbes tuhat asja, millega mitte rahul olla, kuid nii ei tohi mõtelda,” rääkis ta. Niitu segasid EM-iks ja olümpiaks valmistumisel haigused ja antibiootikumikuur.

Peale poolfinaali, kus Niit sai ajaks 21,44, mis andis kokkuvõttes 21. koha, ütles ta Saarte Häälele, et jooksudel iseenesest polnud häda midagi. ”Vormi ei ole, seega ei olnud ka midagi oodata või loota,” rääkis Niit.
Vorm on tema sõnul mitmete asjaolude tõttu kadunud. Kindlasti mängisid oma rolli haigused ja ravimikuurid, mis Niitu hiljuti kimbutasid. Teise asjana toob Niit esile seda, et Ameerikas õppides ajastatakse vorm ikkagi kevadeks mitte suveks. Just kevadel toimuvad ülikoolide kõige tähtsamad võistlused. Kõige lõpuks ütles ta, et 200 m treeninguid palju tehtud polegi. Keskendutud on ikkagi 400-le meetrile. Seda distantsi loodab Niit joosta ka Londoni olümpial. Selleks tuleb veel täita norm, ning viimane võimalus seda teha on homme Viljandis toimuval Kuldliiga etapil. Normitäitmine tähendab seda, et Niit peab jooksma uue Eesti rekordi.

Juhul kui ta seda ei tee, asub ta Londonis starti 200 m distantsil ja sealt midagi head tema sõnul taas loota ei ole.
Niit märkis, et Ameerika süsteem paraku tingib selle, et vorm ajastatakse kevadeks. ”Järgmisel aastal on sama asja oodata,” tegi ta kohe asjad selgeks.
”Proovin ikkagi jala korda saada ja Viljandis 400 joosta ja siis Londoniks valmistama hakata,” oli Niit optimistlik.

Nurme andis kõik

Helsisngis võistles ka Tiidrek Nurme, kes lõpetas 5000 m jooksu
16. kohaga, ajaks 13.51,19.
Tiidrek Nurme ütles oma jooksu kohta, et eesmärk oli anda endast parim ja kõik rajale jätta. “99 protsenti panin rajale, võib-olla kui oleks selle puuduva ühe protsendi ka pannud, siis oleks paar kohta paremaks saanud, aga üldpilti see väga muutnud ei oleks,” arvas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 86 korda, sh täna 1)