Laur Teär esitles Veerel uut plaati (3)

Laur Teär esitles Veerel uut plaati

AUTOGRAMM: Laur Teär annab mälestuseks allkirja kunagise kooliõe Irina Lepiku randmele. Foto: Riia Lõhmus / erakogu

Laupäeval esitles Laur Teär koos Meelis Laidoga Veere kõrtsis oma uut plaati “Koos me suudame”. Meeste sõnul on see esimesest küllaltki erinev.

Uus plaat sai valmis pärast kaht kuud tööd ja vaeva ning on muusikute kinnitusel nende sündmusterohke aasta üheks tipphetkeks.
Veerel toimunud esitlusel jõudsid publikuni kolmteist laulu, nende hulgas nimilugu, millest uue plaadi idee üldse alguse sai. Kohal oli ligi 250 inimest, kes muusikute sõnul kõik väga kaasa elasid ning hea meelega tuliuute lugude saatel jalga keerutasid.
“Koos me suudame” on Meelis Laido sõnul eelmisest plaadist “Lootuste linnuteel” palju kvaliteetsem ega ole niivõrd laiatarbekaup. Suureks erinevuseks on veel lisajõudude kasutamine, näiteks mängib ühes loos saksofoni Karl Madis.

Lugude laiemaks tutvustamiseks on mehed ette võtnud ka kontserttuuri, mille käigus jõutakse 25 paika üle Eesti. Peale selle esinetakse veel mitmetel tantsuõhtutel.
Sel aastal tiitlid Aasta meesartist ja Aasta uustulnukas pälvinud Laur Teäril on tänavu suureks katsumuseks ülesastumine Ilmar Raagi uues mängufilmis ning tuleval aastal osalemine konkursil Eesti Laul, kus mehed on endale seadnud eesmärgiks jõuda kümne parema hulka.

Suveplaanidesse ei mahu Laidol ja Teärel küll eriti puhkust, kuid see-eest tegeletakse juba uute lugude lindistamisega. Kolmandat plaati aga lähiajal oodata ei ole, sest seekord on kavas vähemalt pool materjalist ise kirjutada. Nende uusima albumi “Koos me suudame” leiab aga poelettidelt juba praegu.

 Pärlin Luhila

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 390 korda, sh täna 1)