Saarlaseks saanud pealinna poiss

TEADUR: See foto Olavi Pestist Kuressaare linnuse hoovis on tehtud 1983. aasta sügisel. Selleks ajaks oli ta Saaremaal elanud juba ligi kümme aastat. Foto: erakogu

See oli ülikooli ajal 1970. aastate alguses, kui pildil olev noormees, praegune Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti paljudele üllatuseks otsustas oma imagot sajaprotsendiliselt muuta ja pea paljaks ajada. Säärase radikaalse ettevõtmise põhjus oli puhtpragmaatiline – ees seisis sõjalise õpetuse eksam.

“Kuna sõjalise loengutes sai tavaliselt romaane loetud, mistõttu meie teadmised ses vallas olid üpriski kesised, siis leidsimegi kursusekaaslastega toreda väljapääsu – ajame pead paljaks,” meenutab Pesti nelja aastakümne tagust aega. “Isekeskis lootsime, et ohvitseridele on see kindlasti meeltmööda.”
Tookord tudengipoiste lootus täituski. “Tänu eeskujulikule välimusele saime eksami korralikult tehtud,” kinnitab ta. Lisab aga kohe täpsustuseks: “Teatud määral aitas meie edule kaasa ka vene ohvitser, kes eksamit vastu võttis – oli paraja huumorisoonega mees.”

Kes Olavi Pestit teavad-tunnevad, on kindlasti tähele pannud tema lopsakaid vuntse. Ka need on seotud tudengipõlve ja seitsmekümnendate alguse moega. “Sõjalise tundides kiilaspead just ei nõutud, aga pikki juukseid ka olla ei tohtinud,” räägib ta. “Kuid tookord oli ju hipiliikumise järelaeg ja kõik poisid tahtsid pikki juukseid kasvatada. Kuna seda ei tohtinud, eks ma siis väikeseks kompensatsiooniks hakkasingi vuntse kasvatama.”

 

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 395 korda, sh täna 1)