Üks küsimus: Kas sobivaid töötajaid leida on Saaremaal kerge või raske?

Mark Muru, Pöide paadiehitusettevõtte Alunaut OÜ juht:
Ega neid töölisi meil Alunaudis piisavalt ole küll – oleme ikka otsinud. Oskustöölisi kandideerib aga väga harva ja haritud, eriharidusega inimest, näiteks lukkseppa, naljalt ei leia. Meil töötab ka neid, kes on tulnud nii-öelda tänavalt ja kellel pole kuigi kõrget haridust.

Kes aga soovib seda tööd selgeks õppida, see selle selgeks ka saab. Kuigi aega võtab. Tööle tulles kohe head palka oodata ei maksa, sest inimene ei oska seda tööd ju teha.
Oleme aga üllatuslikult leidnud kutseharidusega inimesi, kes on tulnud mõnelt muult alalt ja hästi hakkama saanud. Tehnilised erialad meile tavaliselt sobivad ning enamasti valdab kutseharidussüsteemist tulnud inimene põhilisi töövõtteid ja oskab õiges suunas mõelda.
Töötukassaga oleme koostööd teinud mõned korrad ja niimoodi endale ka tööjõudu saanud.
Enn Meri, kummidetaile tootva OÜ Merinvest omanik:
Merinvestis on 303 töötajat, neist 65% naised. Meie pressiosakond töötab kolm vahetust päevas ja seitse päeva nädalas. Meie firmal ei ole tööjõu leidmisega probleeme olnud, välja arvatud spetsialistid. Näiteks noori insenere pole kuigi kerge leida.
Paljudel juhtudel võtavad inimesed ise meiega ühendust ja saadavad oma CV. Tihtipeale küsitakse meilt tööd, kuna keegi tuttav juba töötab siin.

Pressiosakonna operaatoreiks võtame hea meelega naisi, kuna nad on korralikud, täpsemad ja töötavad puhtamalt. Liiga noori ja väikeste lastega naisi me sellele kohale aga ei soovi, kuna see töö ei pruugi klappida nende pereeluga.
Kontrollijateks võtame aga just noori tüdrukuid, sest selle täpse töö puhul on tähtis hea silmanägemine. Kui võtame tööle seadistajaid, siis oleks hea, kui neil oleks ametikooli haridus – autoremondilukksepa eriala või muud taolist. Kõrgemate kategooriate puhul ei tee aga paha tehnikakõrgkooli, tehnikaülikooli haridus.

Meie ettevõttes saab inimene teha ka karjääri: parematest pressioperaatoritest tulevad seadistajad, paremate seadistajate hulgast valime välja meistrid. Meistriks saamisel on suur pluss keskharidus.
Oleme ka töötukassaga koostööd teinud. Sealtkaudu on meile tööle saanud kümmekond inimest või isegi rohkem.
Kaadrivoolavust meil erilist ei ole – mõni üksik on läinud, aga palju on meil neid, kes on siin töötanud kaua.
Andi Saagpakk, Saaremaa piimatööstuse juht:
Meie ettevõttes ei valitse praegu ei töö- ega tööjõupuudust. Meil on siin juba aastaid stabiilne seis: pole meil rahvast juurde vaja olnud ega ole neid ka oluliselt ülearu. Kaadrivoolavus on meil õnneks nullilähedane.
Natuke oleme tööjõudu siiski vähendanud. Aasta alguses tuli meil paar inimest koondada, sest vanuse tõttu ei ole keegi ära läinud ja keegi pole ka muul põhjusel lahkunud. Naerame siin, et meil on kõik nii staažikad olijad, et ühel päeval, kui kõik pensile läheme, tekib küll suurem probleem.

Et nooremaid peale tuleks, oleme mõelnud isegi piimanduse spetsialistide koolitamise peale Olustvere ja maaülikooli baasil. Kui oleks huvi, koolitaksime ka automaatikuid-seadistajaid. Praegu on kõik meie erialad ainult väljaõppega töökohal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 405 korda, sh täna 1)