Saaremaa pulm pannakse filmi sisse (5)

Stuudio Filmivabrik hakkas väntama dokumentaalkomöödiat “Kuidas ma vene riiki varastasin.” Filmi üks osa kajastab suurt ja ehtsat saaremaist 1970-ndate aastate pulma, milles löövad kaasa Orissaare ja Salme harrastusnäitlejad.

“Saaremaal on meil lavastatud selline suur ehtne uhke Saaremaa pulm, aga tahame seda teha dokumentaalselt,” ütles filmi produtsent Marju Lepp, lisades, et nad ei anna mingeid repliike inimestele ette, vaid ongi Orissaare ja Salme harrastusnäitlejad ja suur pulmapidu. Pruut ja peigmees tulevad Lepa sõnul küll Tallinnast, kuid kogu pulmaseltskond, pulmaisa jt on Saaremaalt.

Miks just Orissaare ja Salme näitlejad valituks osutusid, selgitas Lepp, et assistent, kes tegeleb näitlejatega, käis vaatamas etendusi Rannus külateatrite festivalil ning Orissaare seltskond tundus väga vahva olevat. Niisamuti kuulsid nad Salme vahvast näiteseltskonnast ja nii need kaks toredat seltskonda leiti.
Pulmaidee oli küll varem olemas, kuid nüüd otsustati see siduda just Saaremaa võluga, saare keele eripära ja toredate inimestega. Praegu on see ainus osa Saaremaalt, mis sellesse filmi peaks tulema.

Marju Lepa sõnul tahaksid nad filmi valmis saada järgmiseks sügiseks või kevadeks. Seejärel jõuab see kinodesse ja hiljem ka televisiooni.
Filmi režissöör on Manfred Vainokivi. Filmi tarbeks korjas stuudio inimestelt ka erinevaid lugusid. Salmel hakatakse salvestama 12. juulil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 996 korda, sh täna 1)