Muhu vald: sotsiaalkeskuse ehitus enne sügist ei alga

Muhu sotsiaalkeskuse projekteerimise-ehitamise riigihange on kavas välja kuulutada hiljemalt järgmise nädala alguses, ent ehitustöö ise läheb lahti ilmselt alles sügisel.

“Kui võimalik, kuulutame hanke välja homme (täna – toim) õhtul, kui on aga veel vaja asju natuke läbi rääkida, siis järgmise nädala algul,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe.
Kuigi hange oli kavas välja kuulutada mai lõpus-juuni alguses, on asi pisut veninud, tunnistas vallavanem. “Päästeametilt kooskõlastuste saamiseks oli projektis vaja teha paar asendust ehitusmaterjalide osas,” põhjendas Liitmäe.
Vallavanema sõnul on hange “üleval” 30 päeva.

“Juulikuu jooksul saavad ettevõtted oma pakkumise teha, siis läheb natuke aega lepingu sõlmimiseks, siis projekteerimiseks,” loetles Liitmäe. “Seega ideaalvariandis läheb ehitamiseks septembris-oktoobris.”
Muhu sotsiaalkeskuse ruumide kogupind on ligi 1680 ruutmeetrit. Sotsiaalkeskuses on ette nähtud 50 kohta, millest 20 on mõeldud täieliku hooldevajadusega, 20 keskmise hooldevajadusega ja 10 minimaalse hooldevajadusega hoolealustele. Lisaks tehakse hoonesse ruumid päevahoolduseks koduste vanurite jaoks.

Uus hoone tuleb põhiosas kahekorruseline, millest ulatuvad välja ühekordsed hoone tiivad, mis on mõeldud täieliku ja keskmise hooldevajadusega hoolealustele.
Liivale rajatava sotsiaalkeskuse 50 kohast on pool ette nähtud Muhu valla vanuritele, ülejäänud 50 protsenti kohtadest aga Orissaare, Pöide ja Laimjala valla vanuritele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 177 korda, sh täna 1)