Kõrgem haridus – suurem valik (2)

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktori Ly Kallase (fotol) sõnul on neid, kes otsustanud pooleli jäänud haridusteed jätkata, KTG-s aasta-aastalt aina rohkem.

Kel tasemeharidus kõrgem, sel on ju paremad võimalused ametit õppida, kinnitab Kallas.
“KTG-s annamegi õppijatele põhi- ja gümnaasiumihariduse, et neil oleks suurem valik.”

Direktori sõnul saab KTG-s õppida kaht lisaainet, mis võimaldab kooli lõpetanutel tööjõuturul paremini hakkama saada.
Koostöös Kuressaare ametikooliga õpetab KTG valikainena lastehoiu eriala. “Samuti on meil valikaine merendus ja madruseõpe,” rääkis Kallas. “Mis siis veel Saaremaa inimesele rohkem sobib kui mitte merendusega seotud alad? Ja uuest õppeaastast tuleb meie õppekavasse veel lisaaineid.”
Kallase hinnangul ollakse varmad KTG pakutavaid võimalusi kasutama.

“Statistika on näidanud, et täienduskursustele lähevad parema meelega just need, kellel on kõrgem tasemeharidus,” rääkis direktor. “Need, kel on põhi- või gümnaasiumiharidus pooleli, kasutavad kursusi kahjuks hoopis loiumalt.”
Kallase sõnul on tuleval kevadel 12. klassi lõpetada soovijail veel viimane võimalus saada gümnaasiumiharidus vana korra järgi 20 ainepunktiga ning valida teised riigieksamid peale emakeele.

“Ülejärgmisel aastal on juba kohustuslik matemaatikaeksam ja 50 ainepunkti piir,” ütles ta. “Ilmselt ka seetõttu tullakse praegu üsna usinasti meie gümnaasiumiossa õppima.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 492 korda, sh täna 1)