Muhu uudised: Külasema rahvast oodetse kojo köima (2)

Irena Tarvis.

Neh, ilma keeris joanilaupa ikka ukka. Aga kis kangest tahtis, sai tule all köia küll. Nendest põle puudust üht oln.

Muhulastel oo üks ea iidne moed viel, midast nüidsel aal ep peeta väga. Ennevanasti tehti Muhus heinamaarjabe laupa koa leedutuld. Sellega oln sõuke kunts koa seltsis, et heinaleedutulega oiti igatsugu sitikad ja satikad orassest eemal.
Ma sii omas mõttes juba mõtlesi, et neh, juu ta sellepärast joanilaupa ladistaskid, et siis äkist muhulased teevad heinaleedutuld ja irmutavad ää lehetäid ja tuhlimardikad ja muud igatsugu massakad. Katsuda ju ometiks võib, äkist oogid abi.

Alles see olli, kui Koguva rahvas oma külas kokku sai. Nüid oodetse nõnnasammati kojo köima Külasema rahvast. Nende kokkusoamise päe oo 7. juulil. Külavanam õikab juba nüid, et tulge aga kõik, kis te vähägid tunnete, et te miskitpidi olete Külasema juurikatega. Nõuksi inimesi oo juba Muhus ui-ui kui palju. Ja oodetse koa kõiki küla ja seltsingu sõprasid igast ilmakoarest ja neid, kis oo vahest Külasema laulupidusid voatamas köin ja.

Lootus oo suur, et seks päävaks soab valmis Külasema küla pesa või selsimaja või mis ta nimeks soabkid. Juu seda kuuleb-näeb juba avamise aegas. Kokkusoamise alguse aaks oo pantud kell 13. Siis akatse pissitassa kogunema. Kellu kahest külavanam ütleb avasõnad ja siis oo pisike kontsert koa.
Üles astuvad Külasema külaselsingu lauljad ja tantsijad ja järeltulavad põlved. Neh, ulka nuori oo piale kasun, kis koa esinemise järje oma kätte soavad. Pärast kontserti oo laanis pidada igatsugu murumängusid ja katlast jägatse suppi koa.
Kellu viiest soab nähä Tornimäe näiteringi näitemängi “Nurgatagune saar”.

Kellu seitsmest lähäb tansiks ja sedakorda mängab tansimuusikad Olavi Kõrre. Tantsima oodetse just kõiki, kis vähägid tahtvad Olavi Kõrre pilli järgi jalgu keeruta.
Sportimise kohja pialt mool oo koa viel ühte koma teist ütelda. Neh, et 28-nda õhta oo Muhuvolle 2012 esimene etapp, seda ma juba mineva korra kuulutasi. Ja laupa, 30-nda keskomingust akatse pidama Hellamaal Männiku kümnendad jaaniturniiri. Karli kääst soab muidugid täpsemaste uurida koa selle kohta.

Ja kõige lõpetuseks ma tuleta meele, et laupa, 30-nda juuni õhta kellu kahessast akkab Põitse Uiekoplil väike videvikukontsert.
Vat sõuksi asju ma tahtsi teitele täna riaki. Olge munuksed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 253 korda, sh täna 1)