Kombijaama ehitus venib

Kuressaare Soojuse uue koostootmisjaama valmimine on graafikust paar kuud maha jäänud. Seda kinnitas Saarte Häälele ka ettevõtte juhatuse liige Jaan Mehik. “Esialgselt plaanitud katsetamise alustamine tänavu juulis on paar kuud edasi nihkumas,” ütles Mehik.

Venimise põhjustas Mehiku sõnul ilmselt liiga optimistlik graafik ja ka ehitaja vähene ressurss sellise objekti jaoks. “Arvestades jaama eluea või projekti kestusega ei ole paar kuud väga pikk aeg,” nentis ta.
Saarte Häälele teadaolevalt on kombijaama ehitusel siiski ka mitmeid erimeelsusi. Erinevate allikate sõnul on põhjuseks arusaamatused osapoolte vahel, kellest osa on välismaalt. Kuigi ehitaja on AS Tesman, tarnitakse näiteks katel Austriast ja turbiin Itaaliast.

Mehik erimeelsusi küll kinnitas, kuid jäi nendest rääkides kidakeelseks. “Ma ei tahaks seda hetkel pikemalt kommenteerida. Ilmselt on vaidlused ehitajaga normaalne protsess, millest tellijad harva pääsevad,” märkis Mehik ja kinnitas, et arusaamatustest venimine tingitud ei ole.
Rajatav elektri- ja soojusenergia koostootmisjaam on tõenäoliselt suurim iseseisvusaja jooksul tehtud ühekordne investeering Kuressaares.

Jaama maksumus on 12 miljonit eurot, millest 3,2 miljonit eraldas keskkonnainvesteeringute keskus ja ülejäänu kaetakse laenurahaga. Hoonet ehitab AS Tesman.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 484 korda, sh täna 1)