Juhtkiri: Tee tööd, näe vaeva…

Kui üks tegevus – ükskõik kui hea ja õilsa eesmärgi nimel – on muudetud võimalikult ebamugavaks, aega- ja vaevanõudvaks, püüab tegija ikka lihtsamalt läbi ajada. Või siis tegemisest üldse loobuda.

Uued, ketiga suletud kaanega segapakendikonteinerid Kuressaares panevad kulmu kergitama vist isegi kõige keskkonnasõbralikumad prügisorteerijad.

Öelgem ausalt, kui palju on meie seas neid, kes viitsiks ja tahaks plastkarpe, mahlapakke, kilekotte ja muud säärast taas kogumiskotist välja koukida ning ükshaaval läbi kitsa avause konteinerisse toppida. Karta on, et neid inimesi pole just kuigi palju. Isegi siis, kui kõik pakendid on piinliku hoolega pestud-loputatud-kuivatatud, pole see just kõige meeldivam tegevus. Aega nõudev aga küll. Sest enamasti tuuakse pakendeid ära hulgi – enne jupp aega korjatakse, kuni paras kogus käes. Huvitav, kui kaua võtaks suure prügikotitäie pakendite ükshaaval konteinerisse toppimine?

Õnneks laseb OÜ Tootjavastutusorganisatsioon oma kogumismahutite luugid avada. Kui kauaks, sõltub sellest, kas suudame konteinerid olmeprügist puhtad hoida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 136 korda, sh täna 1)