“Alguse asi” pakub linnuses silmailu

Möödunud kolmapäeval Kuressaare piiskopilinnuses avatud näitusega “Alguse asi” tähistab Kuressaare ametikool 30 aasta möödumist tarbekunsti erialade õpetamise algusest.

Disaini õppesuuna 2011./2012. õppeaasta õpilastööde näitus pakub vaadata noorte valmistatud keraamikat, vaipu ja nahatöid. Samuti on välja pandud dekoraator-stilistide ja kunstilise kujunduse eriala õpilaste kompositsioonid, portreejoonistused ja akvarellmaalid.

Näituse üks eestvedajaid, Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetaja Maila Juns-Veldre ütles, et seekord on erilist rõhku pandud tarbekunstile ja oskuskäsitööle, kuna tänavu möödus 30 aastat selle valdkonna eriala avamisest koolis. Seega on näitus pühendatud põhiliselt tarbekunstile. Asjaolu, et näitus toimub linnuses, on Juns-Veldre sõnul õpilastele väga oluline ja nende motivatsioon on hoopis teine. “Täname Saaremaa muuseumi, et nad on meiega nii meeldivat koostööd teinud,” lausus Juns-Veldre.

Lisaks saab näitusel näha töid alusainekursustelt: kompositsiooni, maali, joonistusi.
“Keraamikat on olnud kogu aeg, läbi aegade, sel aastal on jõulisemalt sisse tulnud ka tekstiil ja nahatöö,” sõnas Juns-Veldre. Märkimisväärne on, et kolm aastat tagasi nahatööd õppima asunud noored said tänavu kätte esimesed selle eriala lõputunnistused Kuressaare ametikoolis.

Ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetaja Liis Elmi peab omanäoliseks taaskasutusnurka. Õpetades ise nahakunsti, tõstis ta esile sellealast väljapanekut. “Nahast aksessuaarid, köited, kindad, käekotid ja vestid…” loetles Elmi.
Tarbekunsti erialade õpetamine sai Kuressaare ametikoolis alguse tekstiiliõppe käivitamisest 30 aastat tagasi. Selle ala esimesed õpetajad olid Edvi Jürisson ja Maire Matikainen. Nüüdseks on sellest välja kasvanud disaini õppesuund, kus saab õppida teabegraafiku, multimeedia kujundaja, dekoraator-stilisti, nahatöö, keraamika, rahvusliku puutöönduse ja tekstiilitöö eriala.

Väljapanek linnuse näitusesaalis ootab vaatajaid 5. juulini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 146 korda, sh täna 1)