Tänak keeras Uus-Meremaal auto üle katuse

ILUS ALGUS: Ott Tänaku Uus-Meremaa ralli kulges pea ideaalselt kuni veidi enne lõppu toimunud katkestamiseni. Foto: M-Sport

Saarlasest rallisõitja Ott Tänaku hästi alanud MM-etapp lõppes enne finišilippu auto üle katuse keeramisega, kui ralli lõpuni oli jäänud veel kolm katset.

Ralli viimast päeva viiendalt kohalt alustanud Tänak ja tema kaardilugeja Kuldar Sikk olid just alustanud tõsist võitlust jälitaja Thierry Neuville’iga, kui nende ralliauto päeva teisel katsel pärast esimest vaheajapunkti pildilt kadus. “Sõitsime 6 kilomeetrit stardist kiirel rajaosalt teelt välja ja läksime üle katuse,” ütles Tänak ise.

Uus-Meremaa ralli oli Tänakul kulgenud kuni selle väljasõiduni pea ideaalselt. Esimesest päevast saadik püsis Ford Fiesta RS WRC-l sõitev saarlane pildil ja kaotus liidritele polnud kuigi suur.
Esimese päeva lõpetasid Tänak ja Sikk viiendana, teisel päeval sõitis Tänak ühel katsel välja ka teise aja, kaotades vaid Sebastien Loebile.
“Meie jaoks oli hea päev, saime katsetel näidata korralikku kiirust ja sellega koos ka häid aegu. Meie jaoks on eesmärk see ralli lõpetada ja seetõttu on hea näha, et oleme oma aegadega konkurentsis, vaatamata sellele, et me ei sõida piiri peal,” rääkis Tänak pärast teist päeva.

14. kiiruskatsel oli saarlaste jaoks ka veidi ärev moment, kui tehti spinn ja kaotati 10 sekundit, kuid vaatamata sellele püsiti viiendal kohal ning Tänak ise kinnitas veel kord, et on tempoga väga rahul, ja lubas ralli viimasel päeval tempot tõsta. Nagu teada, lõppes see ralli katkestamisega.
“Loomulikult olen ma väga pettunud, kuid nüüd keskendume juba Soome MM-rallile, kus saame loodetavasti korraliku tulemuse,” ütles Tänak pärast ralli katkestamist juba kurvemal toonil kui seni.

Ralli võitis Sebastien Loeb Mikko Hirvoneni ja Petter Solbergi ees. Loeb juhib ka MM-sarja üldarvestuses, Ott Tänak on 11. kohal. Järgmine MM-ralli sõidetakse Soomes augusti esimesel nädalavahetusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 97 korda, sh täna 1)