Luksusjaht sihib uusi turge

Roomassaares plastikjahte ja -kaatreid ehitaval AS-il Luksusjaht on tänavu suvel valmis saamas uus suur tootmishoone. Plaanis on jõuda oma toodanguga ka mitmele uuele turule.

Värske majandusaasta aruande kohaselt oli 2011. aasta ettevõtte jaoks edukas. Oma tegevusaruandes tõi Luksusjaht välja, et kontserni positsiooni tugevdamiseks arendatakse ja täiustatakse pidevalt uusi mudeleid. See omakorda nõuab aga märkimisväärseid investeeringuid projektidesse ja tootmisse.

Kui 2010. aastal tõi firma turule oma senise suurima aluse, milleks oli kaater Delta 54 IPS, siis 2011. aastal jätkus kaatri arendamine. Mullu sügisel alustas firma neljanda kaatri ehitamist sellest seeriast ning selleks ajaks oli mainitud Delta arendustöö edukalt lõpule viidud. 2011. aastal toodi turule ka uus mudel Delta 26, mis on esimene lahtine mudel ettevõtte ajaloos. Jahtidest toodi turule samuti üks uus mudel – Arcona 410. Mullu müüdi ühtekokku 33 kaatrit ja 25 jahti.

Tänavu on Luksusjahil plaan minna uutele turgudele, mis peaksid tagama ettevõttele järjepideva arengu. Sihitakse turge nagu Hiina, Taiwan ja Vahemeremaad – Prantsusmaa, Itaalia ja Monaco. Juuni algul eraldas ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) Luksusjahile ekspordiplaani elluviimiseks ka 151 000 eurot ekspordi arendamise toetust.
Luksusjahi kontsernil on sajaprotsendiline osalus Rootsis tegutsevates tütarettevõtetes AB C.O.Winberg & CO Batvarv ja AB Delta Powerboats. Kogu kontserni müügitulu oli mullu 10,9 miljonit eurot, sellest emaettevõtte müügitulu 10,6 miljonit eurot. Töötajate keskmine arv kogu kontsernis oli läinud aastal 112.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 987 korda, sh täna 1)