Nädal aega kadunud olnud mees leiti surnuna

Eile ennelõunal leiti Pihtla valla Suure-Rootsi külast nädal aega kadunud olnud Urmas Toompuu vägivallatundemärkideta surnukeha.

”Mehe otsingutesse kaasati ka lennusalga kopter ning kopterilt vaatlemise tulemusel mees sadamasse viiva tee äärest leitigi,” teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et surma põhjuse väljaselgitamiseks saadeti surnukeha lahangule.

Kuressaares elanud Toompuud nähti viimati 12. juunil kesklinnas. Politsei palus meedia kaasabi 15. juunil ja andis teada, et mehel oli probleeme kuulmisega ning raskendatud liikumise tõttu kasutas ta kõndimisel keppi.
“Esialgu keskenduti otsimisel Kuressaare linnale, kuna viimati nähti teda just linnas,” ütles Tammeleht Saarte Häälele, lisades, et seejärel selgus, et meest oli nähtud Pihtla vallas, piirkonnas, kust ta eile leiti.

“Kordoni toimkonnad vaatlesid juba 15.–16. juunil nii Sutu lahte kui ka Suurt Katelt,” rääkis pressiesindaja, kelle sõnul kasutati eile ka kopterit, mis surnud mehe asukoha viimaks tuvastas. Tammeleht kinnitas, et Toompuu otsingutega tegeleti aktiivselt, kuigi vabatahtlikke ei kaasatud. Kordonil on tema sõnul olemas võimekus merelt otsimiseks ning maismaalt otsiti oma jõududega.

“Kahjuks ei õnnestu ka väga suurte jõudude kaasamisel leida inimest iga kord elavana,” lisas Tammeleht.
Kõik juhtunuga seotud asjaolud on tema sõnul alles selgitamisel.
Saarte Hääle andmetel oli Urmas Toompuu kunagi meremees, kes sai trossiga vigastada, mille tagajärjel ta invaliidistus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 134 korda, sh täna 1)