Veebikaja: “Leisi vald tahab oma kooli gümnaasiumiosa säilitada”

SH 16.06.

Juku
Tulge mõistusele! Lõpetab laps kodulähedase kassikooli lõpuklassi, mis edasi? Pole haridust, pole eriala. Miks peab sundima noori inimesi elama maal ilma korraliku sissetulekuta, elatusvahenditeks töötu abiraha või riigi makstavad lastetoetused?

kohalik
Tore küll, kui KOHALIKUS koolis kõik need TASUTA teenused on, aga küsimus on, kelle arvelt? Kas maksumaksjana pean makse vallale maksma ainult sellepärast, et koolis töökohad säiliksid ja linna koolidest välja langenud saaksid Leisis õppida? Õigem oleks hoopis toetada linna gümnaasiumides õppivaid noori tasuta bussisõidu ja elamisrahaga, kui “vägisi”, maksku, mis maksab, keskkooliosa säilitada. Õigem oleks noortele soovitada ka erialavalikut pärast põhikooli ja miks mitte seda kohalikus ametikoolis teha, mis on väga heal tasemel ja populaarne kool mandrinoorte seas.

ÄÄretult kurb
Tapame elu maal, st suretame välja kõik kodulähedased avalikud teenused, ja karjume siis, et vald on haldussuutmatu, kuna teenuseid ei ole. Renoveeritud kooli kohandame abi vajavatele eakatele hooldekoduks, sest mida noor ometi maal peale hakkab? Kas nii?

muig
Asjalikud tegelased, aga algatus kohustusliku keskhariduse taastamiseks eesmärgiga oma kool säilitada on vist pisut ebareaalne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 142 korda, sh täna 1)