Teateid tindirindelt: Suured pallid tele-ekraanil

Suured pallid veerevad Poolas ja Ukrainas. Jalgpalli EM on ajanud oma kõikehaaravuses fännid erutusest ja ükskõiksed õõvastusest värisema.

Olgem ausad, päris ükskõikseks ei saa see turniir jätta mitte kedagi. Isegi siis, kui jalgpall inimeselooma ikka üldse ei huvita, ei saa kuidagi mööda lugudest, kuidas Venemaa ja Poola fännid omavahel poksimatše peavad või kuidas kreeklased veerandfinaalis oma suursponsorite vastu mängima hakkavad.

Mul on selline imelik tunne, et kõik, kes end vähegi uudistevooga kursis hoiavad, teavad peast, kelle mäng parasjagu eetris on. Üsna raske oleks sellest mööda vaadata, kui neljast siiani vabalevis kätte saadavast kanalist kahes käib korraga suur jalgpall ning Tarmo Tiisleri “Ta läheb ja läheb ja läheb veel!” kõlab kõrvus ka pärast kanalivahetust.
Lisaks ERR-ile on spordile pühendunud ka postimees.ee, mis vahendab iga jalkamängu kui päeva põhiuudist. Võid kindel olla (ei ole poliitiline loosung), et kell kümme õhtul Postimehe veebi külastades leiad eest suure ja higise mehe pildi. Kui läheb hästi, siis on mängu illustreerimiseks kasutatud suurte tissidega Saksamaa-fänne või mängusärke vahetavate pallurite torsosid.

Mitte et mul midagi selle vastu oleks. Ma armastan jalgpalli ja selle juurde kuuluvat. Samas tean, et kõik ei jaga seda haiglast armastust põlvikuid kandvate meeste hobi suhtes. Milles nemad siis süüdi on? Nemad ju maksavad ka riigile makse, kes siis ERR-i programmi kinni maksab. Ja ega jalgpalli suurturniir ole odav lõbu. See on ka põhjus, miks erakanalid seda näidata ei saa.

Pealegi, hoolimata tublist valikseeriast eestlasi seal ju ei mängi, mis eristab jalkat teisest suurprojektist – olümpiamängudest. Paratamatult ehmatab ERR suvel telerite eest minema palju kanali sõpru, kes teavad, et peale palliveeretamise nad sealt midagi ei saa.
Ilmselt on jalgpall eestlaste jaoks nii oluline kultuurisündmus, et selle kojutoomine kuulub rahvusringhäälingu ülesannete sekka. Samuti nagu peetakse selleks näiteks Inglismaa kuninganna teemantjuubelit (60 aastat troonil) või paavsti matuseid. Mis seos meil nendega on?
Aga kui Eesti lõpetaks Eurovisionil osalemise, kas siis seda üritust kantaks ikka üle?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)