Publik: “OTMA” ootusi ei petnud (2)

Publik: "OTMA" ootusi ei petnud

MAHALASKJAD TULEVAD! Paraku osutub Anastassiat (Karin Rask), Tatjanat (Piret Laurimaa) ja Olga (Karin Tammaru) selja taha peitu jäävat Mariat (Marika Barabanštšikova) mahalaskjate eest kaitsma pidanud püstol Olga käes tulemasinaks. Foto: Sander Ilvest

Traagilise lõpu leidnud tsaaritütarde Olga, Tatjana, Maria ja Anastassia Romanova viimastest elunädalatest rääkivat lavatükki vaatamas käinud saarlased hindavad Kuressaare linnateatri julgust tuua publiku ette tõsine, ajalool põhinev teos.

Neljapäeva õhtul Kuressaare linnateatris esietendunud “OTMA – Nikolai II tütred” laseb publikul piiluda Venemaa viimase tsaari Nikolai II nelja tütre elu lõpupäevisse enne nende hukkamist 1918. aasta juulis.
Küsisime esietendusest osa saanutelt, millise mulje lavastus neile jättis.

Kaie Rõõm-Laanet, reisibüroo Wris nõukogu esimees:
Kuna lugesin äsja samal teemal raamatut, mõtlesin etenduse eel, kuidas nii raske ja traagiline teema laval mõjuma hakkab. Mõjus ja väga mõtlemapanevalt: millised keerdkäigud ja teinekord lihtsalt juhused võivad inimeste ja tervete riikide saatusi ühe hetkega muuta, kui lihtne on tipust kuristikku langeda. Ole sa tsaar või lihtne inimene, armastuse, usu ja lootuseta ei saa keegi hakkama.

 

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht toimetusest või internetist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)