Politsei tabas saarlasi kimbutanud rumeenlased (9)

Neljapäeva hommikul kella 9 paiku peeti Pärnumaal Kilingi-Nõmmes kinni kolm Rumeeniast pärit meest, kes äritsesid ebaseaduslikult mootorsaagidega ning käisid neid pakkumas nii Saare maakonnas kui ka mujal Eestis.

“Astusid õue sisse, ütlesid, et nad on rumeenlased, ning olid väga pealetükkivad,” rääkis Saarte Häälele Orissaare valla Rannaküla elanik, kellele samuti saagi müüa taheti. Mehe sõnul kinnitati talle, et tegemist on uue saega, mille ta saab imeodavalt. Kuigi mees ütles, et ei taha mingit saagi osta, sest tal on saag juba olemas, tal siiski nii lihtsalt tülikatest külalistest lahti saada ei õnnestunud.

“Siis hakkas see vana jutt, et neil on suur koduigatsus, aga bensiiniraha pole,” ütles Rannaküla mees, lisades, et lõpuks langes sae hind lausa 50 euroni. Kui mees ka selle hinnaga saagi ostmast keeldus, said rumeenlased pahaseks ja lahkusid.
Tülikate võõramaalastega puutusid paari nädala jooksul kokku mitmed saarlased. Suhtlusportaalis Facebook.com hoiatas ka vastav ringkiri inimesi kolme mehe eest, kes käivad eelkõige päevasel ajal pensionäride ukse taga, üritades neile midagi müüa. Facebookis hoiatusi jaganud naine arvas, et ilmselt käiakse uurimas, kust ja mida oleks võimalik kaasa haarata, ning andis teada, et kahtlased mehed sõidavad Poola numbrimärgiga tumesinise VW Golfiga.

Politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul lahkusid rumeenlased Saare maakonnast sel teisipäeval ning üleeile pidasid Kilingi-Nõmme konstaablijaoskonna politseiametnikud mootorsaage pakkunud mehed kinni. Tabatud seltskonda kuulus kolm rumeenlast, kes sõitsid Poola registreerimismärgiga autoga.
Tammelehe sõnul tuvastati müügitegevus ühe seltskonda kuulunud mehe puhul ja tema vastu alustati väärteomenetlust kaubandustegevuse seaduse paragrahvi 27 järgi, kuna mehel polnud esitada kaubamüügi korraldamise kohta vastavat märget registreeringus. Karistuse jõustumisel on mehele võimalik määrata rahatrahv kuni 300 trahviühikut.

“Sarnaseid juhtumeid on viimasel ajal olnud erinevates Eesti piirkondades ja seoses sellega palub politsei kõigil inimestel olla ettevaatlik ning kindlasti keelduda analoogsetest müügipakkumistest,” hoiatas Tammeleht. Ta lisas, et säärase müügi-skeemiga pakutavate mootorsaagide päritolu pole kindel, neil puuduvad tootjapoolsed garantiid ja kvaliteedikontroll, mistõttu pole ka võimalik kindel olla nende ohutuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 849 korda, sh täna 1)