Sten Sarv tõi Viikingile velotuuri etapivõidu

Sten Sarv tõi Viikingile velotuuri etapivõidu

Sten Sarv. Foto: Tiit Tilk

Kolmapäeval sõidetud Saaremaa velotuuri teise, 151 km pikkuse etapi Tartust Viljandisse võitis Saaremaa jalgratturiteklubi Viiking rattur Sten Sarv.

Etapi saatus otsustati sisuliselt 50. kilomeetril, kui pärast Otepääd õnnestus peagrupist ära sõita neljal ratturil, kellest kolm püsis ees lõpuni.
“Ei uskunud, et see meil õnnestub,” tunnistas juba mitu aastat Viikingi meeskonnas sõitev Sten Sarv.
Sarve sõnul ütles ta poistele kohe, et ärge maksimumiga pange, las velotuuri liidri tiim töötab ja väsitab ennast seal taga. “Aga meil oli tempo päris hea, vahe kogu aeg suurenes ja äkki ma vaatasin, et mis värk on,” rääkis võitja võidusõidust.
Tundes oma võimalust, otsustasid jooksikud sellest kinni haarata ja edu kasvas üle kolme minuti.

“50 km enne lõppu võtsime otsuse vastu – nüüd või mitte kunagi, paneme ennast sodiks ära,” meenutas Sarv, lisades, et tööd tuli teha palju, kuigi krambid segasid ja jõudu polnud enam üldse. “Ainult tahtejõu pealt, ma ei tea, millega ma sõitsin.”
Viimastel kilomeetritel hakkas ka peagrupp tööle ja liidrite edu hakkas jõudsalt vähenema. Kahanema hakkasid ka jooksikute jõuvarud. 20 kilomeetrit enne lõppu võetud viimases mäefinišis oli Sarv konkurentidest teravam, sõitis sisse väikese edu, kuid üksi jätkata ei riskinud ja ootas kaaslased järele.
“Ma ei oleks üksi küll suutnud edu lõpuni hoida, sest viimastel sirgetel oli veel vastutuul ka ja sealt oleks kindlasti “haamri” saanud,” tunnistas noormees.

Tagant tuli aga peagrupp pöörase kiirusega ja jooksikud püüti praktiliselt kinni. Sten Sarv jäi aga ületamatuks.
“Ma mõtlesin, et vahe on suurem, aga kui taha vaatasin, nägin, et punt tuleb selga,” kirjeldas Sarv oma viimaste meetrite meeleolusid.
“Mõtlesin, et mis värk on, kuigi kilomeeter enne lõppu oli edu veel 30 sekundit. Aga uskusin endasse ja olin võidus kindel.”
Ees on veel kolm etappi. Sarv tunnistas, et on etapivõidu üle õnnelik, sest edaspidi on seda raske korrata, kuna mägesid on vähem ja sprinteritel on suuremad võimalused.

“Tahan, et oleks rohkem küljetuult, siis on minu võimalus,” täpsustas ta.
Kahe etapi kokkuvõttes on liider Aksel Nõmmela, Sten Sarv on sama ajaga teine.
Saarlastest on esikümnes veel Oskar Nisu viiendana. Ja Mihkel Räim on üheksas, kaotades liidrile 20 sekundit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 378 korda, sh täna 1)