Kunstistuudio tähistab sünnipäeva koguperepeoga

Laupäeval on kõik suured ja väikesed oodatud Kuressaare südalinna, kus Saaremaa kunstistuudio 20. sünnipäeva puhul peetakse kogu pere kunstipäeva.

Üritus leiab aset Saaremaa kunstistuudio ruumes, stuudioesisel tänaval ning laste mänguväljakul ja selle ees.
Kell 12 toimub avatseremoonia, näha saab Anne Tootmaa siidimaalide ja Ave Palu keraamikanäitust “Puhkemine”.
Huvilised on oodatud osa saama laste mänguväljakul ja stuudio ruumides toimuvatest töötubadest lastele, noortele ja täiskasvanutele. Kavas on näiteks savivoolimine, kangale maalimine, meisterdamine.

Kavas on kunstiloterii, kus iga loos võidab, ja noorte moedisainerite konkurss. “Konkursile on kutsutud osalema kuus noort disainerit, kõik meie majas õppinud,” ütles stuudio juhataja Anne Tootmaa. Tema sõnul näitavad noored oma oskusi kohtumaja ja Vabadussõja monumendi vahelisel tänaval. Perepäeval toimuvad moesõud noortelt moedisaineritelt Laura Saksalt, Sille Sarapuult, Teele Koelilt, Merlyn Leimanilt ja Kristin Liiaselt, spetsiaalne pildisõu tutvustab aga kunstistuudio minevikku ja olevikku.

Samuti toimub Saaremaa kunstiklubi liikmete loomingu näitusmüük, suur asfaldile joonistamise võistlus lastele ja noortele ning kunstiline ühiskudumine ülemaailmse ühiskudumispäeva tähistamiseks. Portreid maalivad tänaval Ants Vares ja Aare Martinson.
Kell 16 pannakse kunstistuudio sünnipäevale pidulikult punkt ühise tordisöömisega.

 

Saaremaa kunstistuudio 20 aastat

Saaremaa kunstistuudio sünnipäevaks võib pidada 2. juunit 1992. Professionaalsete kunstnike mittetulundusühendus Saaremaa Kunstistuudio asutati eesmärgiga luua kunstikeskus ateljeede, töökodade ja näituseruumidega. Selleks renditi Kuressaare linnavalitsuselt kesklinnas asuv endine kasarmuhoone Tallinna 15 koos hooviga. Stuudio GaDis koostas hoone kunstikeskuseks ümberehitamiseks projektid. 1995. aastal otsustas linnavalitsus rendilepingu stuudioga lõpetada ja müüa hoone maha panga ehitamiseks.

Aastail 1993–1997 korraldas stuudio Öseli kunstipäevad, laste moodsa kunsti päevad, rakukeraamika workshop’i ja kunstilektooriumi, käivitas Sõmera hooldekodu vaimsete puuetega kunstnike kunstiõppe ja ühistegevuse projekti ning koostas hoolealuste töödest näituse “UFO-ga paradiisi”.
1998 alustas stuudio tegevust hoones Lossi 5, osales koos Sõmera hooldekodu kunstnikega Stockholmis Põhjamaade kunsti-workshop’il “Inglid”.
1999 viidi läbi kunstiprojekt “Peegeldused. J. Köler 100 aastat hiljem” ja aastal 2000 joonistusvõistlus “Kõik presidendid lähevad ükskord kooli”.

2001 korraldati I rahvusvaheline maakunstisümpoosion Avatud Ring 14 riigi kunstnike osalusel.
2002 toimus kunstistuudio 10. aastapäevale pühendatud suurüritus Perekunstipäev. 2003 sai teoks kunstitehnikaid tutvustav projekt “Kunstinädal kunstistuudios”.
2004 loodi kunstistuudio juurde erakunstikool Anne, mille üks eesmärk on anda mitmekülgset kunstialast koolitust lastele, noortele ja täiskasvanutele.

Korraldati maakunstiprojekt “Valgus ja vari” Talsis Lätis.
2005 osales erakunstikool Anne Euroopa Liidu toetatavas koolitusprojektis ÕPE, mille eesmärk on noorte ja täiskasvanute vabahariduslik kunstikoolitus.
2006 omandati Lossi 5 Kuressaare linnalt hoone ostu-müügikorras kunstikoolituse läbiviimiseks. Alustati EAS-i projektiga keraamika- ja klaasisulatusahjude ostmiseks.
2007 osteti EAS-i toetusprojekti käigus keraamika tegemiseks kolm elektrilist kõrgkuumusahju, klaasisulatusahi ja rakukeraamika gaasiahi, seati sisse keraamikaklass ja klaasitöötuba, vahetati välja aegunud elektrisüsteem.
2008–2011 osales erakunstikool Anne programmis “Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes”, mida rahastavad Euroopa sotsiaalfond ja Eesti riik.

2011 korraldas stuudio elukestva õppe rahvusvahelise projekti “Discovering parallels of folk pattern in ceramics European nations”.
Praegu tegutsevad kunstistuudio hoones galerii, keraamikatöökoda, erakunstikool Anne ja Sadhu kohvik.
Saaremaa kunstistuudio tegevust ja projekte juhib aastast 1992 tarbekunstnik Anne Tootmaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 224 korda, sh täna 1)