Rannakalurid tahavad traalipüüdjatega võrdset räimekvooti (2)

Rannakalurid tahavad traalipüüdjatega võrdset räimekvooti

Foto: Internet

Eesti rannakalurid tulid välja ettepanekuga vaadata ümber räimepüügikvootide suhe traalipüüdjate ja rannapüüdjate vahel.

Kirjas Eesti kalurite liidule märgivad rannakalurid, et nad ei ole nõus praeguse olukorraga, kus 70% räimekvoodist püüavad traallaevad ja 30% rannapüüdjad.

“Räimepüügikvootide vähenemine rannapüügis on tänaseks jõudnud kriitilise piirini ning edasine langus seab ohtu kogu sektori jätkusuutliku arengu. Meie arvates on praegune jaotus ebaõiglane ja rannapüüdjate kvoodiosa peaks suurenema,” öeldakse kirjas.

Kuna järsud muudatused kvoodisuhetes süvendaksid raskusi traalpüügis, pakuvad rannakalurid, et kvoodi muutmine võiks toimuda samm-sammult. Rannapüüdjate kvoodiosa hakkab rannakalurite ettepaneku kohaselt suurenema hetkest, mil hakkab suurenema kogu Eesti räimepüügikvoot tervikuna. Iga lisandunud EL-i kvoodiosa jagatakse 50% traal- ja 50% rannapüüdjatele. Rannapüüdjate kvoodiosa suurenemine toimuks seni, kuni kogu Eesti räimepüügikvoot jaguneks traal- ja rannapüüdjate vahel pooleks, pakuvad rannakalurid, kelle ettepanek puudutab nii Liivi lahte kui ka avamerd.

Põllumajandusministeerium korraldab 20. juunil ümarlaua, kus ühe küsimusena arutatakse ka rannapüüdjatele ja traalpüüdjatele eraldatava räimekvoodi vahekorda.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 345 korda, sh täna 1)