SLK käive ja kahjum kasvasid

SLK käive ja kahjum kasvasidSaaremaa Laevakompanii grupi ettevõtete konsolideeritud käive moodustas 2011. aastal 22,6 miljonit eurot, ettevõtte kahjum oli aastaga 4,8 miljonit eurot. Grupi ettevõtete käive kasvas võrreldaval perioodil 4,6 protsenti.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on kahjum tingitud kääridest suurte investeeringute ja riikliku tellimuse vahel. Ta tõdes, et investorid on paigutanud viimasel paaril aastal Lääne-Eesti ja saarte vahelise parvlaevaliikluse arengusse üle 90 miljoni euro ja riik on Saarte Liinide kaudu pannud ligi 40 miljonit sadamatesse. “Iga inimene, kes täna Saaremaad ja Hiiumaad külastab, tajub seda muutust, ja selle üle oleme kõik uhked,” sõnas Rihvk.

Operaatorfirma Väinamere Liinid teenindas 2011. aastal 1,8 miljonit reisijat ja üle 700 000 sõiduki. Võrreldes 2009. ja 2010. aastaga on teenindatud reisijate arv olnud samas suurusjärgus. Samas on riik tellinud reise kümmekond protsenti vähem.

Kõige enam, üle 11 protsendi, on vähenenud reiside arv Hiiumaale. Samal ajal on järsult, koguni kolmandiku võrra, kallinenud kütus. “Kõik see ongi viinud olukorrani, kus ettevõte on sügavas kahjumis ja on oht, et taas tekivad järjekorrad. Siin peab nüüd kiiremas korras midagi ette võtma,” lisas Tõnis Rihvk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 514 korda, sh täna 1)