Salmele tuleb Viking Burger (24)

Veel eile unistas La Perla peakokk Kristo Putnik (pildil) Salmel oma kiirsöögikoha tühja laua taga, aga kui kõik hästi läheb, tahab ta tuleval nädalal  Viking Burgeri avada.

Salmele tuleb Viking Burger

Foto: Tõnu Veldre

Niisiis saab teeline sel suvel Salmel, seal, kus aastaid tagasi asus bensiinijaam, keha kinnitada või burgereid, hot dog‘e jms kaasa osta. Putniku sõnul käivad praegu läbirääkimised kohaliku lestasuitsutajaga ja kui nad kokkuleppele jõuavad, siis võib siit kaasa osta ka   suitsukala.

Maja taga asuvad lauad, kus ilusa ilma korral kohvi või mõnda muud karastavat jooki rüübata. Edaspidi tahab Putnik sinna välja ehitada ka terrassi.

Ettevalmistused Viking Burgeri avamiseks on kestnud pea aasta. Kristo Putniku arvates oli selle juures kõige keerulisem projekti kirjutamine ja siis selle tõestamine, et EAS-ilt toetusraha saada. See läks tal õnneks – EAS toetas söögikoha avamist 6000 euroga. Kuid üsna aeganõudev ja keeruline oli ka kogu see asjaajamine tervisekaitsega.

Tööd La Perla peakokana Kristo Putnik ei jäta. “See siin on mul rohkem nagu prooviasi,” sõnab ta tagasihoidlikult. Viking Burgeri jaoks on tal kaks asjalikku teenindajat kohalike hulgast juba välja valitud.

Viljandimaalt pärit noormees sattus Saaremaale aastaid tagasi Olustvere kooli praktikandina. Armus siinsesse kenasse neiusse, sai prestiižsse töökoha Kuressaare ühes esindusrestoranis ja nii sest mulgist saarlane sai.

“No nüüd olen ikka täitsa Saaremaa poiss, ei ma siit enam ära lähe,” arvab Putnik, kes koos perega siinsamas Salme alevikus elab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 226 korda, sh täna 1)