Eile läks Saarte Hääle veebikülg üle uuele tarkvaraplatvormile ja teistmoodi kujundusele, kus suurem rõhk on fotodel ja uudislugude paremal eksponeerimisel.
Saarte Hääle vastutava väljaandja Gunnar Siineri sõnul ei ole uue kodulehe peamine uuendus sugugi mitte kujunduses, vaid selle taga peituvas tehnilises lahenduses. “Vana leht lihtsalt ei võimaldanud enam arendustega edasi minna ja see omakorda tingis vajaduse uue järele,” selgitas ta. Siineri sõnul hakkavad külastajad juba õige pea Saarte Hääle kodulehelt saama oluliselt rohkem infot, kui seni.
Peamine väline uuendus on uuel veebiküljel see, et uudislood on avalehe kesksel osal hõlpsamini kättesaadavad ja neid leidub seal rohkem. Eraldi gruppidesse on veebi avaküljel jagatud uudised, arvamus, sport ja kultuur, kus pildimaterjaliga on välja toodud peamised uued lood neis rubriikides. Iga päev on veebis suurema fotoga välja mängitud ka kolm n-ö põhilugu, mis peamises uudisteaknas põgusa intervalliga vahetuvad.
Paraku ei ole praegu veel võimalik sisestada uuele lehele erakuulutusi, milline võimalus vanal veebiküljel lugejate poolt rohkesti kasutamist leidis, kuid see võimalus saab taastatud loodetavasti järgneva nädala jooksul.
Lähemal ajal on lisandumas ka võimalus leida sama teema kohta käivad artiklid seotult viimase sel teemal avaldatud artikli alt, mis vähendab huviliste vaeva otsingusüsteemis ekslemisel. Uue veebilehe väljatöötamisel ja töölerakendamisel toetas Saarte Hääle meeskonda nõu ja jõuga Martin Orn e-turundusettevõttest ADM Interactive.
Kui kellelgi on tähelepanekuid või ettepanekuid, kuidas meie uus kodulehekülg veel paremaks muuta, siis on need oodatud e-postiaadressil saartehaal@saartehaal.ee. Saarte Hääle veebikülge külastab praeguse seisuga 50 000 unikaalse IP-aadressiga külastajat kuus.
Kas enam kuulutusi ei näegi
Kuulutsed ju tulevad tagasi, nagu loos kirjas. Mulle uus veeb meeldib!
Provokaator laulis juba paar aastat, et võtke WordPress või miski Joomla/Drupal ning mingi norm template, vajalikud pluginad kõlge ning asi olemas :) Tõsi, see oli vist teise kohaliku lehe juures.
Aga tulemust me näeme ja see pole üldse paha.
eelmine oli parem. Ei meeldi need piltidega lehekujundused. Raiskavad aega (palju rohkem peab lehte kerima ja leht ka aeglasem) ja segavad lugemist.
ei kutsu enam nii väga seda lehekülge lugema. vana oli lihtsam
Mis tähendab vana oli lihtsam? Kellele lihtsus olulisem, kui sisu, lugegu MeieMaa veebilehte.
No on ikka parem kui varem. Selgus on suurem. Harjume ära.
Aga kommentaaridel võiks plusside-miinuste andmise võimalus olla.
Ja üks asi veel, mis võiks olla innovatiivne. Artikli pealkirja juures võiks olla märge, kui pikk on tekst. Näiteks protsent kogu artiklite pinnast. See annaks sarnasuse paberlehele – et kõigepealt libistad pilgu üle, et mis lood on niisama infoks ja mis on põhjalikumad.
“Pilgu üle libistamiseks” on RSS
http://www.saartehaal.ee/rss
või
http://www.saartehaal.ee/feed/
“Pilgu üle libistamiseks” on RSS
http://www.saartehaal.ee/rss
Aga see ei ole päris see. Ei anna kiiret ülevaadet.
minu meelst on küll nagu mingi mustade raamidega matuseportaal. Ekraanil on korraga liiga palju infot ja jääb mulje, et igasugu vilkuvaid reklaame on ka eelmise lehega võrreldes vähemalt topelt.
tools > internet option
Keelasin sealt reklaamid, helid ja liikuvad pildid ära. Leht kohe tunduvalt mugavam ;)
Jama ainult selles, et siis ei ole ühelgi lehel enam pilte; aga alati saab valiku uuesti tagasi panna kui mingit pilti tõesti vaja vaadata.
olemise tunne tuleb peale küll
Vana oli parem ja kodusem
Mulle meeldib ja sellest piisab
Vana oli kenam jah…
Mis te halisete. Ma lugesin küll artiklist välja, et uuendati softi. Kujundus pole ju peamine, kui asi üldiselt paremaks läks/läheb. Ilu tehakse natukse muudel lehtedel ja valdkondades. Üks ajalehe veebiväljaanne peabki olema lihtne, selge ja konkreetne. Tänapäeval enam ilma pildita ei müü ja Saarte Hääl on sellest aru saanud. Mina olen tänu sellele nüüd nii mõnegi loo avastanud ja läbi lugenud, mida enne igava pealkirja järgi poleks vaevunud lahtigi tegema.
Lgp.toimetus ! Kontrollige kohe oma tarkvara , minu nimi ja e–mail on iga loo all mingi eksituse tõttu , isegi nende lugude all , mida ma ei soovi kommenteerida . Avastasin juhuslikult .
Pole hullu – see on tarkvara sisse programmeeritud uss, mis tuleb sinu arvutisse ja jääb sinna. Kui sa ise endale uue nime annad, jääb see sinu kommija nimeks. Selline tagasiside annab mõlemale poolele teatud eelised.
Krista. Lugude all olev kommenteerimisvorm jätab meelde teie poolt kommenteerimisel viimati kasutatud nime, et teil oleks mugavam arvamust avaldada ja te ei peaks iga kord oma nime uuesti sisse toksima. Oma nime näete vormis ainult teie, mitte teised SH veebikülalised.
Lp. SH-mõttetu vabandus ja pealegi vale-kui näen mina,siis näevad ju ka teisedki.-selge näide ,et nii nimi kui ka e-post on iga artikli all ja nii võin ka mina praegu neid kordamata kommenteerida aga sama saab teha ka iga suvaline,kes vähegi tahab. Ja kes klaarib pärast ,kui ongi keegi “s….” kokku keeranud?Muideks see jäi mullegi silma juba aegade algusest ja hea,et Krista juttu tegi.mina nagu ei tulnudki selle peale.Aga oleks küll õigem,kui see kommentaaride kast oleks tühi.Kui suudan kommentaari kirjutada küllap siis suudan ka oma andmed kirjutada,see oleks ikka palju normaalsem,kui praegune variant.Ja kas kõik on ikka seaduslik???
no ei taha töö arvutisse oma kommija nime jätta, nüüd pean lihtsalt niisama kommentaari kirjutama ja midagi nimeks panema
ja nii edaspidigi
süsteem on jama
uskumatu et hommikul ärgates ei ole enam mingit nime nimelahtris
kas süsteemi jama on eemaldatud tõesti
see ju tore,et kohe püütakse viltused asjad parandada.
Huvitav, et SH veebilehel ei ole antud meiliaadressi, kust infot küsida. On küll erinevate keeruliste ametinimedega töötajate telefoninumbrid ja mingit keerulist teed pidi leiab ka meiliaadressi üles. Aga kelle käest mida võib küsida, ei saa aru. Ka ei leia kusagilt kommenteerimise infot.
Seepärast panen siia küsimuse: mida tähendab minu antud kommentaari jures punane väljend “Sinu kommentaar ootab heakskiitu”.