Laoküla laululava sai valmis

Trotsides vihma ja jahedat ilma tulid Laoküla elanikud, Kaarma valla juhid ja külalised laupäeva pärastlõunal külaplatsile äsja valminud ehitist – ruumikat laululava koos külamajaga – avama. Vahetult enne avamistseremooniat kinnitas külaelanik Sandra Sonets uusehitisele teate, et ilmataadi tahtel jätkub üritus Aste klubis.

Laoküla laululava sai valmis

LAULMISEKS JA TANTSIMISEKS AVATUD: Lindi lõikasid läbi Kaarma vallavanem Margus Mägi (vasakul), Laoküla külaseltsi eestvedaja Raino Sepp ja vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu.

Ilma vastu ei saa. Tähtis on see, et planeeritud kontsert ära ei jäänud. Laululaval on aga mitmeid kontserte oodata juba lähiajal. Ning 18. augustil laulab Laokülas külaliskoor Lätist.

Laupäeval piduliku avakõne pidanud Kaarma vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu toonitas, et laululava on tehtud külaelanike soovide kohaselt. Külaseltsi esimehe Raino Sepa ja külavanem Aive Sonetsi pealehakkamine on positiivses mõttes nakatanud kogu küla. Laoküla rahva pealehakkamise tulemusena on külaplatsil nüüdsest külakiige, palliväljakute, jaanituleaseme, laste mängupaiga ja loodusliku “jõusaali” kõrval olemas ka laulukooride ja tantsutruppide esinemiskoht. Laululavaga ühe katuse all olevat külamaja kasutatakse põhiliselt sügisel ja talvel kooskäimise kohana.

Vallavanem Margus Mägi hindas kõrgelt Laoküla külaseltsi tegemisi, öeldes, et Laoküla on teistest vabaühendustest kaugele ette rebinud.

Laokülas sündinud ja kasvanud Sirje Salong Kihelkonnalt meenutas oma sünniküla lugu, rääkides praegustele külainimestele kunagi külas tegutsenud pillimeestest ja ettevõtlikest elanikest. Kihelkonna vallavolikogu liige Sirje Salong kinkis Laoküla elanikele roosiistiku.

“Selle roosi nimi on “Europane”. Istutame selle Laokülas sündinud laste auks,” tunnustas Laoküla endine elanik just selle teoga praegu külas elavate inimeste tegutsemist.

Kaarma valla kultuurijuht Rein Orn kutsus külarahvast laulukoori asutama. Nüüdsest on ju Laokülas Saaremaa üks uhkemaid laululavasid. Tore, kui seal esineks ka oma küla koor.

Pärast traditsioonilist lindi läbilõikamise tseremooniat istutasid külavanem Aive Sonets ja seltsi eestvedaja Raino Sepp külaväljakule kasepuu.

Raino Sepp tundis heameelt ka selle üle, et külaelanike arv on kümne aastaga kasvanud kümne võrra. “Ootame ilusaid ilmasid. Päikesepaistelistel päevadel ja õhtutundidel rõkkab see plats laste kilkeist. Neile siin tegevust jagub. Laululava katuse all ja selle ees oleval tantsupõrandal näeme aga lauljaid ja tantsijaid sellel suvel ilmselt üsna mitmel korral,” oli külaseltsi esimees veendunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 683 korda, sh täna 1)