Joodikutele üldkasulik töö (1)

Joodikutele üldkasulik tööVASTUKAJA – “Kesklinna purjutajad tekitavad probleeme”, SH 5.06

See, et Kuressaare kesklinnas tarbitakse alkoholi isegi päise päeva ajal, pole mingi saladus. Kas me tõesti ei saa oma linnas avalikku korda rikkuvatest joodikutest lahti? Välismaal ma küll vähemalt kesklinnas joodikuid näinud ei ole. Kes tahab juua, palun – tehku seda oma kodus, sõbra juures vms.

Arvan, et linna heakorraeeskirja võiks lisada näiteks sellise punkti, et Kuressaare kesklinnas (või miks mitte ka kogu Kuressaares) alkoholijoobes olevale kodanikule saab määrata ühiskondlikult kasuliku töö tunde. Nad paistavad ju lausa tööootel olevat seal pingil istudes, sest kui neil tegevust oleks, siis nad ju seal tööpäeval ei istuks…

Tööd meil juba jagub, iga pool, linnas ja linnast väljas. Kui vaadata kas või Kudjape surnuaeda, ootab see töökäsi-niitjaid väga. Suvel käib meie saarel palju välismaalasi, kellest paljud külastavad ka meie linna surnuaeda.

Kui inimene tabatakse purjuspäi üks kord, peaks talle määrama näiteks nädala ühiskasulikku tööd, kui teist korda, siis juba kaks nädalat. Vaatame, kas siis veel linna vahele purjutama ja laaberdama tikutakse…

Sama võiks kehtida baarist väljuvate joobes isikute puhul – kes linna vahele tuigerdama jäävad või kaklema kipuvad, pannakse tööle.

Turismilinn ja -saar ning joobes isikud ei sobi kokku!
Anonüümseks jääda soovinud linnakodanik
(Nimi on toimetusele teada)

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 384 korda, sh täna 1)