VASTUKAJA – “Kesklinna purjutajad tekitavad probleeme”, SH 5.06
See, et Kuressaare kesklinnas tarbitakse alkoholi isegi päise päeva ajal, pole mingi saladus. Kas me tõesti ei saa oma linnas avalikku korda rikkuvatest joodikutest lahti? Välismaal ma küll vähemalt kesklinnas joodikuid näinud ei ole. Kes tahab juua, palun – tehku seda oma kodus, sõbra juures vms.
Arvan, et linna heakorraeeskirja võiks lisada näiteks sellise punkti, et Kuressaare kesklinnas (või miks mitte ka kogu Kuressaares) alkoholijoobes olevale kodanikule saab määrata ühiskondlikult kasuliku töö tunde. Nad paistavad ju lausa tööootel olevat seal pingil istudes, sest kui neil tegevust oleks, siis nad ju seal tööpäeval ei istuks…
Tööd meil juba jagub, iga pool, linnas ja linnast väljas. Kui vaadata kas või Kudjape surnuaeda, ootab see töökäsi-niitjaid väga. Suvel käib meie saarel palju välismaalasi, kellest paljud külastavad ka meie linna surnuaeda.
Kui inimene tabatakse purjuspäi üks kord, peaks talle määrama näiteks nädala ühiskasulikku tööd, kui teist korda, siis juba kaks nädalat. Vaatame, kas siis veel linna vahele purjutama ja laaberdama tikutakse…
Sama võiks kehtida baarist väljuvate joobes isikute puhul – kes linna vahele tuigerdama jäävad või kaklema kipuvad, pannakse tööle.
Turismilinn ja -saar ning joobes isikud ei sobi kokku!
Anonüümseks jääda soovinud linnakodanik
(Nimi on toimetusele teada)
Sellised seisukohad on üdini valed ja isegi ühiskonnaohtlikud.
Töö ei ole karistus. Sunnitöö on eestis keelatud. Selleks on eestis põhiseadus, mis ütleb selgesõnaliselt:
“§ 29.
…
Kedagi ei tohi sundida tema vaba tahte vastaselt tööle ega teenistusse, välja arvatud kaitseväeteenistus või selle asendusteenistus, tööd nakkushaiguse leviku tõkestamisel, loodusõnnetuse ja katastroofi korral ning töö, mida seaduse alusel ja korras peab tegema süüdimõistetu.
…”
Eestis kehtiv seadusandlus ei võimalda mitte kuidagi linna heakorraeeskirja lisada punkti, millega saab sundida kedagi üldkasulikule tööle.
Eks sellises “arbeit macht frei” lähenemises ole süüdi ka ajakirjandus – saame ju üsna tihti lugeda, et “kohus karistas kedagi üldkasuliku tööga” või sarnast. Tegelikult kohus ei saa karistada kedagi üldkasuliku tööga – üldkasulik töö ei ole karistus vaid karistuse asendus.
Jättes aga kõrvale selle “arbeit macht frei” asja – siis tegu on ikkagi tagajärgedega võitlemisega, sest küsimus KES selle asjaga peab tegelema on ikka lahtine. Jah, “Alliku sõnul peaksid kodanikud leidma eneses sekkumisjulgust ja esmalt ise juhtima seadust rikkunud isiku tähelepanu, et selles kohas ei tohi alkoholi tarbida” aga pink on linnavalitsuse akendest näha – kas linnavalitsuse spordipoisid ei saa korra tagumikku tooli küljest lahti!?