Keskkonnaamet: Saaremaale sobiv huntide arv sõltub huntide käitumisest (3)

Keskkonnaamet: Saaremaale sobiv huntide arv sõltub huntide käitumisestEsmakordselt pärast arvukaid pärimisi tegi keskkonnaamet ametlikult teatavaks oma seisukoha küsimuses, mis puudutab huntide arvukust Saaremaal.

Vastuseks Mustjala valla lambakasvataja Kaido Eigole teatas keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni direktor Kaja Lotman, et Saaremaa jaoks sobiv huntide arv on otseselt sõltuv huntide käitumisest ja toitumisharjumustest. “Sellest tulenevalt ei saa seda üheselt nimetada,” märkis Lotman.

Kaja Lotman selgitas, et keskkonnaamet jälgib huntide arvukuse dünaamikat saartel ja teeb sellest lähtuvalt oma otsused Saaremaal huntide küttimismahu määramisel. Oluline on huntide tekitatud kahjustuste ennetamine.

Vastavalt jahiseadusele korraldab keskkonnaamet jahiulukikahjustuste ilmnemisel jahipidamist väljaspool jahiaega. Sellest lähtuvalt on keskkonnaamet andnud loa hundi küttimiseks väljaspool jahiaega Saaremaal kahjustuspiirkondades nii möödunud kui ka käesoleval aastal.

Lotman osutas, et huntide ohjeldamisel on oluline kõikide osapoolte suhtlemine ning jahimeeste ja lambakasvatajate koostöö huntide küttimise organiseerimisel.

Lambakasvataja ja pärandkoosluste hooldaja Kaido Eigo küsis keskkonnaametilt huntide soovitatava arvukuse kohta ametlikku vastust pärast seda, kui omavahelised vestlused ameti töötajatega selles küsimuses olid ummikusse jooksnud. Ameti töötajate seniste hinnangute kohaselt võiks Saaremaal olla üks sigiv hundipere.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 472 korda, sh täna 1)