Juu Jääbil kõlab muusika Muhus vändatud linateostest

Kireva programmi poolest tuntud festivali Juu Jääb üks tänavusi kontserte on pühendatud Eesti filmi 100. sünnipäevale ning kostitab publikut Muhus üles võetud linateostes kõlanud meloodiatega.

Juu Jääbil kõlab muusika Muhus vändatud linateostest

KIREV NAGU MUHU UKSED: Ka tänavuse Juu Jääbi esinejate seast leiab põnevaid tegijaid nii meilt kui ka mujalt. Foto: Egon Ligi

“Muhumaal, Koguval ja Kõinastul on Eesti Filmi kaardi järgi üles võetud kaadreid kuue-seitsme filmi jaoks: “Siin me oleme”, “Mehed ei nuta”, “Veealused karid”, “Kirjad Sõgedate külast”, “Gladiaator”, “Viimne reliikvia”,” loetles juba 16. korda toimuva festivali korraldaja Villu Veski.

7. juuli kontserdil “Sajandi sada võttekohta. Eesti film 100” saab Muhus vändatud filmide muusika kõrval kuulda lugusid ka teistest linateostest. Kontserdil astuvad üles nii lauljad kui ka näitlejad. Oma jah-sõna on andnud muusik Jaan Sööt, “Siin me oleme” Timmuna tuntud Lauri Nebel, lauljatar Hanna-Liina Võsa ning filmis “Need vanad armastuskirjad” helilooja Raimond Valgret mänginud Rain Simmul.

“Valgre filmi võeti ju Saaremaal üles,” märkis Veski.

Kontserti juhib Artur Talvik.

Toimub Havaist, Muhust ja Fääri saartest valminud filmi “Saarte värvid” Muhu esilinastus.

Kontsert on pühendatud ka Kadi raadio 20. sünnipäevale.

Piazzolla pojapoeg mängib vanaisa loomingut

Juu Jääbi kontserte jätkub viiele päevale, nii Muhusse, Kuressaarde kui ka Abrukale.

“Oleme püüdnud teha nii, et kõik oleksid silmapaistvad kontserdid,” märkis Villu Veski.

Ühe tänavuse peaesinejana nimetas ta Daniel “Pipi” Piazzollat Argentiinast, kes 5. juulil astub üles Argentiina superjämmil Kuressaare kuursaalis, kus ta mängib koos nii Argentiina kui ka teiste maade muusikutega. 6. juulil esineb Piazzolla koos oma ansambliga Escalandrum Muhus Nautse Mihklil.

“See Muhu kontsert on pühendatud Ástor Piazzolla 20. surma-aastapäevale,” ütles Villu Veski. Tema sõnul esitab kuulsa helilooja pojapoeg oma vanaisa loomingut, mida tal muidu kombeks ei ole.

Veski tõstis esile ka Hollandis elava kamerunlase Ntjam Rosie ja tema bändi kontserte 4. ja 5. juulil.

“Ntjam Rosie on Erykah Badu taustalaulja ja nende muusikastiil on sarnane,” märkis Juu Jääbi korraldaja.

Festivali peaesinejate hulka kuulub ka nigeerlasest laulja Ola Onabule Londonist, kes astub 7. juuli õhtul üles Muhu Nautsel ja pühapäeval koos ETV tütarlastekooriga Muhu Katariina kirikus, ning filmide taustamuusikat tegev produtsentide tiim Kinobe Londonist.

Muusikuid nii meilt kui ka mujalt

Publikut rõõmustavad tänavusel Juu Jääbil veel Jacam Manricks New York Trio, Euroopa tuntumaid klubidžässiartiste Georg Levin Saksamaalt koos oma ansambliga, souli ja klubimuusikat viljelev Londoni lauljatar Faye Houston, pianist Nicolas Guershberg & Amigos Argentiinast, Villu Veski, Hedvig Hanson, Andre Maaker ja Peedu Kass, Mai Group (Saaremaalt pärit basskitarrist, Rootsis õppiv Mai Jõgi oma sealsete sõpradega), Eesti Keeled eesotsas Riho Sibula ja Ain Aganaga ning nende solistina laulja ja vilepillide mängija David Murphy Iirimaalt ning Marilyn Jurmani bänd Mantra Gora. Õhtuti mängivad klubi- ja tantsumuusikat DJ-d nii Eestist kui ka raja tagant.

Festivali ajaks on Muhus Nautse Mihklil üles seatud kaks lava.

“Teist nimetame nutilavaks, kuna teeme kontserdi koostöös EMT-ga nutikaks,” ütles Veski.

Abruka saarele saavad muusikasõbrad Roomassaare sadamast nii liinireisiga kui ka paati broneerides. “Paneme oma kodulehele telefoninumbrid, kuhu paadireisi tellimiseks helistada,” lubas Villlu Veski.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 533 korda, sh täna 1)