Avati Laoküla laululava (1)

Avati Laoküla laululavaKaua tehtud, kaunikene! 2. juunil sai plaani võetud laululava pidulik avamine. Ühtlasi otsustati tähistada ka lastekaitsepäeva ning pidada üks tore ja lõbus perepidu.

Eeltööd tehti tublisti ja tegevust jagunuks terveks päevaks, aga… ilmataat arvas seekord teistpidi ning väljas olemiseks laupäevane päev kohe kuidagi ei sobinud – jäine tuul, õhutemperatuur alla +10 kraadi ning kohatised tuuleiilid painutasid puid ja põõsaid. Sestap otsustati kogu perepäeva kontsert viia Aste klubisse, avamine aga loodusjõudude kiuste Laokülas teha.

Nii koguneski määratud hetkel uue laululava ette salkkond entusiaste, kes oma kartmatu olekuga ilma trotsisid ja ajaloolisest sündmusest rõõmsalt osa said. Kõnelejaid oli mitmeid, alates vallavolikogu esimehest ja lõpetades külarahvaga. Pidulikult lõigati läbi lint ning nüüdsest on laululava kõigile soovijaile avatud. Küll oleks tore näha seal oma külade taidlejaid, lauljaid ja tantsijaid, aga ega keelatud ole ka külalisi kutsuda, sest koht on vägev, ehkki akustika on veel järele proovimata.

Nagu öeldud, sai kontserti nautida Aste klubis. Eeskava oli äärmiselt huvitav: oli vaadata, oli kuulata ja seda nii väikestele kui ka suurtele. Avalöögi tegi tütarlastekoor Vocaliisa Pilvi Karu ja Helle Ranna juhatusel. Nauditav oli kuulata, kuidas noored hääled kõlasid, ja küllap jõuab see koor veel kaugele, sest nii heade dirigentidega ei ole teisiti lihtsalt võimalik!

Seejärel sai sõna muinasjutuvestja onu Heino, kes suutis väikese publiku päris ära võluda, lisaks oli kogu tuntud muinasjutu “Okasroosike” esitus ka õpetlik ja kaasa mõtlema panev – nii et igati vahva etendus.

Mõnusa ja tuttava kavaga astus üles Nasva naisansambel Sireenid (juhendaja Malle Veske) ning loodame, et saame naiste ilusat lauluhäält kuulata veel mõnelgi teisel korral suvel. Vahvad olid Aste väikeste laululaste etteasted, kus punkti pani juba “staažikas” lauluneiu Helena Ellermaa lauluga “Sületäis kevadet”.

Lauljate käest võtsid esinemisjärjekorra üle tantsulapsed ja Aste Antsakad, keda juhendab Tiiu Villsaar ja akordionil saadab Reet Lõugas. Ehk jäi ruumi vähe napiks, aga hoogu oli see eest kõvasti! Lõpuetteaste oli Kuressaare line-tantsijatelt.

Nende esinemine andis rahvale juba sellise hoo sisse, et kui Jüri ja Ursula Kihelkonnalt oma tantsulood lahti lõid, jagus tantsulusti kõigile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 236 korda, sh täna 1)