Võimalus majutada ooperisoliste jättis saarlased külmaks (14)

Saarlaste reageering Saaremaa ooperipäevade korraldajate ülekutsele pakkuda artistidele tasuta majutust oma kodudes oli tagasihoidlik.

Veebruaris pöördusid Saaremaa ooperipäevade korraldajad ja Saaremaa omavalitsuste liit saarlaste poole ülekutsega pakkuda ooperiartistidele tasuta majutust. Vastutasuks lubasid ooperipäevade korraldajad majutuse pakkujatele teatud boonust ooperipiletite osas.

“Kuna pakkumisi tuli vähe, siis on tänaseks see teema päevakorrast maha võetud,” ütles Saaremaa ooperipäevi ette valmistava Eesti Kontserdi Pärnu kontserdimaja juhataja Marika Pärk.

Pärgi sõnul oli saarlaste huvi nende ettepaneku vastu sedavõrd väike, et see ettevõtmine lihtsalt ei tasunud end ära. “Isiklikult ma küll esinejate majutamisega otseselt seotud ei ole, sellega tegeleb üks meie töötajatest, kuid minu teada on praegu see küsimus lahendatud ja vastavad kokkulepped on majutusasutustega sõlmitud,” lausus ta. “Jääb vaid loota, et kõik need kokkulepped ka vett peavad.”

Veebruari alguses kirjutas Saarte Hääl, et Saaremaa mainekamate ürituste korraldajad põrkuvad igal aastal probleemile, et just nende ürituse ajaks tõstavad majutajad oluliselt hindu, mistõttu tekivad raskused suurürituste osalejate majutamisega.

“Meil napib viimasel ajal raha, sest hinnad on Saaremaal nii üles läinud. Seepärast on ka kultuuriministeeriumile raske põhjendada pidevalt suurenevaid majutuskulutusi,” ütles Marika Pärk tookord ajalehele antud usutluses.

Seni suurim ooperipäevadel osalejate majutamisega seotud skandaal puhkes 2009. aastal, kui Saaremaa ooperipäevade toonane korraldaja Aivar Mäe teatas, et Saaremaa Spa Hotels’iga koostööd enam ei tehta. Tüli lahenes aga kiiresti ja juba 2010. aastal majutati ooperipäevade esinejaid taas Saaremaa Spa Hotels’i ruumidesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)