Horvaadid käisid tutvumas Saaremaa laevaliiklusega

Horvaadid käisid tutvumas Saaremaa laevaliiklusega

KUULAVAD HUVIGA: Ergo Oolup tutvustas Horvaatia delegatsioonile Virtsu sadamasüsteemi. Foto: VEETEEDE AMET

Möödunud nädalal käis Eestis Horvaatia delegatsioon, tutvumaks Saaremaa Laevakompanii kogemustega parvlaevaliikluse korraldamisel.

Eelkõige huvitas neid just parvlaevaliiklus ja ühendus väikesaartega. “Nad tulid siia vastuvisiidile,” selgitas Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhatuse esimees Tõnis Rihvk, lisades, et mõni aeg tagasi käisid nemad Horvaatias tutvustamas SLK suurepäraseid laevu, korrastatud sadamaid ja uut piletimüügisüsteemi. Rihvki sõnul hakkas nende jutt horvaatidele meeldima ning nii otsustatigi tulla siia vastukülaskäigule, et näha kõike oma silmaga.
Tõnis Rihvki arvates oli üheks põhjuseks ka see, et Horvaatia liitub järgmisel aastal Euroopa Liiduga. Saaremaalt said horvaadid aga palju infot selle kohta, kuidas ja mida saab teha euroliidu abiga.

Jäid väga rahule

“Tundus, et jäid rahule,” ütles Tõnis Rihvk, lisades, et horvaatidel endil ei ole veel nii ilusaid suuri laevu ja efektiivseid sadamasüsteeme.

Ka Tuule Piletikeskus OÜ juhatuse liikme Ergo Oolupi hinnangul paistsid horvaadid külaskäiguga rahule jäävat. Ta avaldas lootust, et horvaadid saavad siin nähtut edukalt ära kasutada ka oma sadamates ja laevaühendustes.

“See on kindlasti üks meie eesmärkidest, et saaksime oma kogemust sinnapoole jagada. Kas konkreetset toodet sinna pakkudes või just lihtsalt kogemust,” tähendas ta. Positiivne on Oolupi hinnangul see, et oma külaskäiguga Horvaatiasse õnnestus horvaatides piisavalt huvi tekitada.

Delegatsiooni kuulusid Horvaatia mere-, transpordi- ja taristuministeeriumi abiminister kapten Nikola Mendrila, ministeeriumi juriidilise ja rahvusvaheliste suhete osakonna juhataja Maja Markovcic Kostelac, Horvaatia suuruselt teise linna Spliti sadamakapten Boris Matošic, Coastal Liner Traffic Agency direktor Ivan Franicevic, Miljenko Antic ja Igor Butorac laevafirma Jadrolinija juhatusest ning Helsingis asuva Horvaatia saatkonna esindaja Maša Popovich. Neid saatsid ametnikud Eesti veeteede ametist ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist.

Kaks tegusat päeva

Veeteede ameti välissuhete ja infoosakonna juhataja Dan Heering ütles, et kahe päeva jooksul kohtusid horvaadid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, veeteede ameti, SLK, Väinamere Liinide ja Tallinna Sadama esindajatega. Tutvuti Virtsu sadamas rakendatud sadamasüsteemidega ja külastati ka Tallinna Sadamat.

“Kohtumistel tutvustati Eesti kogemusi uute parvlaevade tellimisel ja ehitamisel ning sadamate ja parvlaevaliikluse arendamisel,” märkis Heering. Lisaks tutvuti veeteede ameti Hundipea sadama rekonstrueeritud kaide ja uue hüdrograafilaevaga Jakob Prei. “Nii Horvaatia kui ka Eesti pool avaldasid soovi edasiseks tihedamaks koostööks merenduse valdkonnas,” kinnitas Dan Heering.

Saaremaa Laevakompanii, Väinamere Liinide ja Tuule piletikeskuse esindajad käisid Zagrebis Väinamere laevaühendust tutvustamas tänavu märtsis. Eesti suursaadik Ungaris ja Horvaatias Priit Pallum ütles tol korral Saarte Häälele, et Tuule Grupi ettevõtted olid Horvaatiasse sõiduks ära teinud korraliku kodutöö ning see horvaatidele muljet avaldaski.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 134 korda, sh täna 1)