Kodukoerast tšempioniks

Kodukoerast tšempioniks

Foto: Erakogu

Kaheaastane šveitsi valge lambakoer Born To Win White Keykeeper, koduse nimega lihtsalt Kita on Kersti ja Slavik Pingi peres esimene teadlikult kasvatatav ja koolitatav koer. Kita on eelkõige perekoer.

Enne koera võtmist ei teadnud Kersti koera koolitamisest ega kasvatamisest mitte midagi. „Koera võtmisel ei olnud eesmärgiks ei näitused ega võistlused, me ei teadnudki nendest midagi. Sobiva tõu otsingul olid kaalul mitmed tõud, enne kui valge lambakoera leidsime. See oli tõug, mis sobis meie perele ühiselt. Eelistasime just lambakoera. Eesmärk oli leida tore pereliige – tark ja intelligentne koer, samuti ilus, aga see on omaette teema, sest ilu on vaataja silmades,” rääkis Kersti Pink.

Kita eelmise aasta suurim saavutus oli Eesti Välimikutšempioni tiitel, kuid kindlasti tahetakse areneda ka spordi valdkonnas. „Eesmärk on , et koer oleks terve ja rõõmus ning tahaks minuga koos kõike teha, julgust ja enesekindlust tahaks koerale juurde kasvatada. Endal oleks vaja rohkem võistlusnärvi. Kuulekuses tahaks jõuda KK3-ni (kuulekuskoolitus- Eesti rahvulisk spordiala) ja Agilitys samuti. Kui KK on sooritatud, jõuaks ehk veel õppida SK (Sõnakuulelikkus) ja põllujälge.”

Kita saavutas 2011. aasta Saaremaa parimate universaalkoerte arvestuses 1. koha ja parimate kutsikate arvestuses samuti 1. koha. Universaalkoera tiitel antakse sellisele koerale, kes on olnud aasta jooksul tubli nii näituseringis kui ka spordivõistlustel.

Kersti eeskujuks on kõik, kes on suutnud endale kasvatada kuuleka koera. „Õpin kõigilt, kes on juba midagi saavutanud. Õpime ja areneme koos koeraga esimesest koeraomaniku päevast peale ja see protsess toimub iga päev ja kogu aeg. Koertemaailm on hästi huvitav,” rääkis Kersti. Algajale koeraomanikule soovitab Kersti, et koera võtmise soovi peab kaaluma väga tõsiselt. Enne peavad olema tingimused loodud kui koer reaalselt võetakse.

Koera võtmisega kaasneb vastutus ja kohustus pikaks ajaks. Koera kasvatamiseks ja koolitamiseks peab aega olema. Koera võtmist perre peavad aktsepteerima ka teised pereliikmed. Tõug peab sobima pere iseloomuga. „Pead olema valmis, et teed praktiliselt kõike koos koeraga. Oluline ei ole kas koer on tõuga või tõutu, kodune või võistluskoer – peaasi, et kasvatad temast väärika ja kuuleka koera. Kui alustad koera kasvatamisega kohe alguses, siis on koeraga koos hea elada. Õpetades koera, õpid ka ise ning vastupidi, enne kui hakkad koera õpetama, õpi kõigepealt ise, kuidas koera õpetada,” soovitas Kersti.

Kaidi Kask

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 162 korda, sh täna 1)