Uue ärkamisaja tärkamist märkab Vanatoal

Uue ärkamisaja tärkamist märkab Vanatoal

TOKKROES VANATOAL: Enne Hollandisse esinema sõitmist esitas Muhu naisrühm võõrsil esitatavat kava Vanatoal oma saare publikule ja külalistele. Foto: erakogu

Lehekuu viimasel laupäeval oli Koguva küla Vanatoa turismitalu õuel tavalisest palju rohkem siginat-saginat. Kes tuli laadale kauplema, kes ostma, kes kontserdist elamust saama, kes värskelt värvitud kambritesse pilku heitma, kes õhtusele simmanile. Vanatoa vanad toadki olid uuele elule ärganud. Pererahvas võõrustas inimesi lähedalt ja kaugemalt.

Tänavuse turismihooaja avapidu väärika ajalooga talukompleksis, mida teatakse-tuntakse ja soovitatakse üksteisele kui toredat puhkamiskohta, läks igati korda.
480-aastane Koguva küla on ise omaette vaatamisväärsus. Vanatoa talust on esimesed ülestähendused kirja pandud 16. sajandil. Vanimate ehitistena on säilinud mõrrakuur ja küün. Nüüdseks on mõrra-kuurist saanud luksuslik ööbimiskoht. Tõsi, pisikese õuemajakese välisilme ei reeda millegagi, et selle sisemuses võib peituda sviidiga võrdväärne eluruum.

Täismahus lugu loe Saarte Hääle paberväljaandest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 86 korda, sh täna 1)