Mihkli talumuuseumis õpetati puid tundma

Mihkli talumuuseumis õpetati puid tundma

 

29. mail lõppes Mihkli talumuuseumis juba viiendat aastat järjest toimunud Saaremaa looduse mitmekesisust tutvustavate õuesõppepäevade sari “Puud eile, täna ja homme”.

 Tänavu osalesid selles seitsmel päeval toimunud ettevõtmises kolme Kuressaare linna kooli neljandate klasside õpilased, lisaks veel 2.c klassi õpilased Kuressaare gümnaasiumist.
Õuesõppele tulnud lapsed said osaleda neljas õpitoas toimunus, mida juhendasid Sirje Azarov, Tiina Ojala, Jürje Koert ja Anni Suurna. Tehti tutvust erinevate puudega Mihkli talumuuseumi õuel ja puisniidul ning muuseumis leida ja näha olevate puidust esemete ja ehitistega. Eraldi tuli juttu õunapuust kui tänavusest aasta puust, lisaks uurisid õpilased iseseisva töö käigus saarepuid, kuuski ja mände.

2008. ja 2009. aastal osalesid samasugustel õppepäevadel Saaremaa koolide kuuendad klassid, 2010. aastal Kuressaare linna lasteaedade koolieelikud. 2011. aastal korraldati õppepäevad linna koolide teistele klassidele ja nüüd, 2012. aasta kevadel neljandatele klassidele. Kõik need aastad on üritus teoks saanud keskkonnainvesteeringute keskuse rahalisel toel.
Sarnaseid õppepäevi on kavas korraldada ka järgnevatel aastatel. Huvilised võivad juba praegu ühendust võtta Saaremaa muuseumi bioloogi Sirje Azaroviga.

Raul Salumäe

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)