Purjetamises jäeti koju mitut karva medaleid (3)

Purjetamises jäeti koju mitut karva medaleid

PARIM TÜDRUK: Marie Pihlas tõusis koduvetel parimaks tüdrukuks väikseimas paadiklassis. Foto: Raul Vinni

Nädalavahetusel toimus Roomassaares Saaremaa merispordi seltsi regatt, mis tõi Suure Katla veele sadakond noorpurjetajat. Vaiksemates tuuleoludes sõidetud regatil õnnestus saarlastel nii mõnigi medal koju jätta.

Vaatamata vaiksetele tuultele ja pühapäeval lausa olematut tuult lubanud ilmaprognoosile (mis ei osutunud tõeks – toim) sai regatil svertpaatidel sõidetud kõik seitse plaanitud võistlussõitu. Vaid purilaudurid pidid oma sõitude arvu vähendama.
Optimistil tegi saarlastest parimat sõitu Martin Õunap, kes lõpetas võistluse pärnulase Keith Luuri järel teise kohaga. Meeldivalt üllatas tüdrukutest võidu võtnud Marie Pihlas, kes suutis esikoha välja võidelda viimase päeva sõitudega. Optimistide laevastik oli ka suurim, võistlejaid oli seal 52. Zoom8 klassis võitis medali Ardo Hansalu.

Klassis Laser 4,7 oli konkurentsitult parim Kristo Õunap, kes võitis kõik sõidud, talle järgnes sama kindlalt Hardo Niit. Laser Radialil oli parim Kaarel Kruusmägi.
Saaremaa merispordi seltsi treeneri Kristiina Klaosi sõnul läks regatt ootuspäraselt. Keegi säravaid üllatusi ei pakkunud. Klaos ütles, et tore oli Marie Pihlase võit Optimist-klassi tüdrukute seas.
“Tuult oleks võinud rohkem olla, aga hea, et sõidud siiski tehtud said,” märkis Klaos, viidates pühapäevasele ilmaprognoosile, mis ei lubanud praktiliselt üleüldse tuult.

Saaremaa merispordi seltsi regatt oli ka Eesti jahtklubide liidu olümpiapurjetamise Eesti karikasarja avaetapp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)